Знову маніпуляція: у європейській країні поширюють недостовірну інформацію про виплати українським біженцям.

  • 19.01.2024 08:32
  • 4 хвилини читання
Знову маніпуляція: у європейській країні поширюють недостовірну інформацію про виплати українським біженцям.

В маніпулятивних повідомленнях розповідають про неправдиві суми фінансової допомоги для українських біженців. Заявляється, що переселенці з України отримують удвічі більше коштів, ніж малозабезпечені сім'ї з Чехії.

Українці масово почали отримувати громадянство Молдови, повідомляють ЗМІ.

Маніпулятивні заяви щодо виплат для громадян України.

У Міністерстві праці Чеської Республіки спростували цю інформацію та назвали розрахунки недостовірними. Провокатори використовують соціальні виплати як тему, щоб спровокувати обурення серед місцевого населення.

Така подібна ситуація раніше також мала місце в Німеччині. У соціальних мережах цієї країни ширилися публікації з значно перебільшеними розрахунками загальної суми допомоги, яка виділялась українським біженцям.

Тепер такі самі публікації з'явилися в Чехії. У одному з популярних видань наведено неправдиві порівняння виплат для родин чехів та українських біженців. У записі зазначено, що українка з дитиною до 6 років отримує 10 000 крон (405 євро) допомоги. У той же час чеська самотня мати з дитиною такого ж віку — лише 5 520 крон (223 євро). Дезінформатори наголошують на "різниці у два рази".

Автори фейкових новин наголошують на "несправедливості" і роблять такі висновки: "Чому така зацікавленість у створенні кращих умов для мешканців іншої країни, а не для наших власних?", - зауважують невідомі автори у своїй публікації.

Що насправді отримують українці у вигляді допомоги?

У той же час представник Міністерства праці та соціальних питань Чехії Якуб Ауґуста заявив, що з фальшивих повідомлень абсолютно незрозуміло, за якою формулою було "вираховано" такий розмір допомоги. Він вважає, що публікація вводить читачів в оману та є маніпулятивною.

Допомога на дитину в Чехії надається індивідуально відповідно до доходів сім'ї, віку дитини та інших факторів. Тому неможливо визначити постійну суму такої виплати.

І найголовніше, що українські переселенці не мають взагалі права на згадані виплати. Для осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, передбачена гуманітарна допомога. А в умовах особливо складних обставин - надання термінової допомоги.

Проте українці, в жодному випадку, не мають більшого доступу до різноманітних соціальних виплат, ніж громадяни Чехії. Підкреслюється в цьому аспекті Міністерство праці та соціальних питань.

Кількість фейків про українців за кордоном збільшилася.

Останнім часом зросла кількість неправдивої і негативної інформації про українських біженців у Європі. Недавно пропагандистські телеграм-канали поширили фейкову інформацію про "обмеження переміщення українських біженців у ЄС".

Анонімні автори неправдивих дописів аргументували це тим, що українців, ймовірно, покарали за "‎численні порушення". Але навіть не було наведено жодного доказу, що саме було порушено. Фахівці проекту "‎Без брехні" займаються перевіркою фактів та спростуванням пропагандистської дезінформації. Більше інформації про те, чому поширюються такі фейки, можна знайти за посиланням.