Явно, Німеччина проявляє зацікавленість у швидкій інтеграції переселенців з України. Наприклад, цього року уряд запровадив полегшену процедуру працевлаштування та оголосив про кілька змін щодо соціальної допомоги. Міжнародний сервіс TransferGo вже ознайомився з цими нововведеннями та розповідає про найважливіші з них.
Яка робота та зарплати пропонує Швейцарія - корисно українським громадянам.
Німеччина активно займається зростанням населення
У п'ятницю, 19 січня, уряд країни прийняв рішення, що змінює умови надання громадянства Німеччини. Було спрощено вимоги до кандидатів, зокрема, тепер дозволяється мати кілька громадянств. Щоб цей закон набрав чинності, його ще потрібно схвалити Бундесрат та отримати підпис президента. Хоча ця подія відбулася ще нещодавно, вона демонструє напрямок, в якому рухається країна на наступні роки.
Прийняття цього закону обумовлене демографічною ситуацією та нестачею робочої сили. Населення Німеччини старіє, і без прибуття працездатних мігрантів загалом очікується зменшення населення. Тому залучення іноземців, зокрема українців, які допомогли б збільшити населення на 1,3% у 2023 році, є пріоритетною стратегією країни.
В Німеччині зафіксоване старіння населення та зниження народжуваності. Зображення: Pexels.
Є ще один важливий аспект. Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер була переконана, що новий закон має сприяти інтеграції переселенців, а не створювати нові перешкоди. Окрім того, влада розробляє цілий комплекс інших змін, про які важливо інформувати наших співгромадян, які тимчасово переїхали сюди.
Програма спрощеного працевлаштування JobTurbo
"JobTurbo" - програма прискореного працевлаштування українців, ініційована урядом Німеччини, стане одним з найважливіших нововведень. Ця ініціатива передбачає значний вплив на роботу центрів зайнятості.
- Курси втрачають свою вагомість. Раніше українцям пропонували спочатку підвищити свою кваліфікацію і тільки після цього шукали роботу. Проте зараз пріоритети змінилися. Тепер пошук робочих місць відбуватиметься паралельно з проходженням курсів. Якщо ж кандидат зацікавить роботодавця, йому доведеться завершити або перенести курси на вільний від роботи час.
- Зміниться підхід до навчання мови. Раніше, перед працевлаштуванням, центри зайнятості посилали українців на мовні курси та фінансували їх навчання. Проте тепер вся відповідальність за цей процес лежить на роботодавці. Тому вивчення німецької доведеться здійснювати безпосередньо в робочому середовищі.
- Зустрічі з центром зайнятості будуть відбуватися частіше.Раніше консультації проводились один раз на кілька місяців. Проте в рамках нової програми вони заплановані кожні 6 тижнів.
Розмір виплат збільшиться на 12%
З початку 2024 року розміри соціальної допомоги та допомоги від Німеччини отримали збільшення на 12%. Причиною такого рішення вважається інфляція в країні, що спричинила підвищення цін на товари та послуги.
У 2024 році Німеччина планує збільшити виплати для українців. Ця новина приносить радість та сподівання мільйонам українців, які працюють або планують працювати в Німеччині. Це означає, що українські працівники отримають більше коштів за свою працю, що, безумовно, позитивно вплине на їх економічну ситуацію та життя в цілому. Німецька влада демонструє свою підтримку та визнання вкладу українських працівників в розвиток їх країни. Велике спасибі Німеччині за цю ініціативу, яка зробить життя українців за кордоном більш комфортним та стабільним.
Допомога "Bürgergeld", яка надається як основне забезпечення громадянам країни, також передбачена для українців з тимчасовим захистом. Нові розміри виплат будуть складати:
- для одиноких осіб / одиноких батьків – 563 євро;
- для пар, що мають сімейний статус, ціна на одного партнера становить 506 євро.
- Розмір коштів, які виділяються для осіб, що перебувають у інтернатних закладах та дорослих, складає 451 євро.
- для підлітків у віці від 14 до 17 років вартість становить 471 євро.
- для дітей у віці від 6 до 13 років коштує 390 євро.
- Дітям до 5 років коштує 357 євро.
Допомога на придбання особистого шкільного приладдя також збільшиться приблизно на 12%. У першій половині навчального року виплати планується збільшити з 116 до 130 євро. А в другій половині навчального року – з 58 євро до 65 євро.
Виплата допомоги з безробіття може бути припинена у разі відмови від пропонованої роботи.
Зараз майже 928 тисяч людей працездатного віку в Німеччині щонайменше рік не працюють, що на 50 тисяч більше, ніж минулого року. За даними Федерального агентства з праці, серед новозареєстрованих "довготривалих безробітних" 35 тисяч є громадяни України. Уряд країни вбачає це як свою стратегічну помилку.
Щоб виправити ситуацію, Україна взяла до рук комплексний підхід. Зокрема, Федеральне агентство з праці встановило нову мету - забезпечити відповідну пропозицію роботи українським переселенцям, яка відповідає їх кваліфікації. Тимчасово, Міністерство праці розробляє законопроєкт, який передбачає часткове скасування виплат для безробітних осіб, які без поважної причини відмовляються від запропонованих їм вакансій.
Після відмови у виплаті грошової допомоги на 2 місяці, центри зайнятості все ж таки продовжуватимуть оплачувати житло та комунальні послуги.
Після цього центр зайнятості знову пропонуватиме відповідну вакансію. Якщо людина відмовиться - будуть застосовані нові санкції. В результаті, розмір виплат може бути зменшеним на 100%.
Німецькі парламентарі можуть невдовзі затвердити дані зміни, тому рекомендують переселенцям уважно стежити за останніми новинами.