Запрошуємо повернутись, – звернувся Кулеба до українців, які покинули країну під час війни.

  • 27.02.2024 05:15
  • 3 хвилини читання
Запрошуємо повернутись, – звернувся Кулеба до українців, які покинули країну під час війни.

Керівник Міністерства закордонних справ висловив це у співбесіді для ірландської газети. Український міністр висловив свою вдячність Ірландії за прихисток понад 100 тисячам українців з 24 лютого 2022 року, за десятки мільйонів євро гуманітарної допомоги та іншу підтримку.

Також Кулеба відповів на запрошення Трампа відвідати Україну.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до українців, які виїхали з країни під час війни, і закликав їх не втрачати зв'язку з рідною землею. Він наголосив, що Україна цінує кожного свого громадянина, незалежно від того, де вони знаходяться, і закликав до єднання для захисту інтересів країни.

Дмитро Кулеба наголосив, що Україна поважає право на індивідуальний вибір кожної людини. Та водночас закликав усіх українців, які покинули країну через початок повномасштабного вторгнення, розглянути можливість повернутися додому.

Ми розуміємо, що деякі особи не можуть зробити вибір через свій стан здоров'я чи інші особисті обставини. Однак тих, хто має можливість вибору, ми закликаємо повернутися і допомогти Україні боротися і вижити завдяки своєму безпосередньому особистому внеску, - зазначив глава МЗС.

До речі, за даними, з початку повномасштабної російської агресії на Україну виїхали 6 мільйонів осіб. Більшість з них – до Європейського Союзу.

Україна веде обговорення з Європейським Союзом щодо можливості повернення біженців у 2025 році.

  • Згідно з інформацією, опублікованою виданням Politico, два дипломати ЄС повідомили, що Україна знаходиться у процесі дослідницьких переговорів з офіційними представниками Європейського Союзу щодо повернення своїх громадян після закінчення терміну дії директиви про тимчасовий захист у березні 2025 року.
  • Україна не подавала офіційний запит на допомогу у поверненні біженців, але викладала певний тиск щодо зміцнення майбутніх правил.
  • Також говорилося про те, що у випадку, якщо українським біженцям дозволять залишатися до завершення війни, то Європейська комісія може отримати завдання створити нову систему.
  • За даними Євростату, 18% українських біженців у Європі є чоловіками віком від 18 до 65 років.