15 березня - останній день онлайн-реєстрації для продовження тимчасового захисту в Чехії. Якщо заявку не буде подано до цієї дати, статус буде автоматично анульований наприкінці місяця.
Можливо, вас зацікавить Власний житловий простір в Чехії: скільки коштує придбання квартири та що обирають українці.
Про те, що надає тимчасовий захист в Чехії та які аспекти важливо врахувати під час подовження реєстрації, інформує міжнародний сервіс TransferGo, спеціалізований на переказі коштів.
Тимчасовий захист в Чехії - це процедура, яка надається іноземцям для забезпечення їхнього безпеки та захисту в разі загрози повернення у країну походження.
Українці, які переїхали в Чехію, можуть вільно перебувати в країні. Для цього у регіональних центрах надають допомогу з оформлення тимчасового захисту.
Статус тимчасового захисту дозволяє не лише проживати в Чехії, але й надає право на офіційне працевлаштування та медичну допомогу. Особи, які вже мають спеціальну довгострокову візу, автоматично отримують статус тимчасового захисту. Початково віза була дійсна до 31.03.2023 року, проте згідно зі змінами до закону її продовжили до 31.03.2024 року.
Важливо. Право на тимчасовий захист надається українцям, які прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року.
Що потрібно знати про тимчасовий захист для українців в Чехії / Зображення: Shutterstock
Для подання заяви на тимчасовий захист можна особисто звернутися до Регіональних центрів допомоги України або до Міністерства внутрішніх справ.
У центрі оформлюють та продовжують вже наявну візу тимчасового захисту в Чехії до 31.03.2024 року. Новоприбулим надають безкоштовне медичне страхування (на 150 днів) і допомагають з пошуком житла, роботи, школи для дітей. Також можна отримати тимчасову матеріальну допомогу. Усі послуги, які надаються в центрах, є безкоштовними.
Продовження тимчасового захисту: реєстрація в онлайн-форматі.
Українські громадяни, які шукають притулок в Чехії, можуть отримати продовження тимчасового захисту до кінця березня 2025 року. Цей процес відбувається у два етапи.
- Реєстрація в Інтернеті
Потрібно створити обліковий запис на Інформаційному порталі для іноземців. Заповніть форму, вказавши необхідну інформацію, а також вкажіть актуальне місце проживання та підтвердіть його.
Якщо у вас є діти віком до 15 років, їх реєстрацію проведуть уповноважені представники. Особи, які досягли 15 років, можуть зареєструватися самостійно.
Останнім кроком онлайн-реєстрації є обрання дати та часу візиту до відділення МВС для вклеювання візової наклейки. Після цього тимчасовий захист буде автоматично продовжено до 30 вересня 2024 року.
Також слід звернути увагу на можливості працевлаштування для українців в Європейському Союзі.
Увага! Потрібно зареєструватися онлайн до 15 березня 2024 року включно.
- Прихід до відділення поліції
Під час онлайн-реєстрації необхідно вказати дату відвідування відділення МВС. Варто пам'ятати, що змінити обрану дату можна лише у особистому обліковому записі, і лише у випадку вагомих причин.
Після відвідування поліцейського відділення та проставлення візової наклейки тимчасовий захист буде продовжено до 31 березня 2025 року.
Необхідно звернутися до відділення МВС до 30 вересня 2024 року включно.
Продовження тимчасового захисту в Чехії відбувається в двій стадії / Зображення Unsplash
Під час відвідування відділення необхідно мати при собі такі документи:
- Справжній закордонний паспорт або інший документ, який підтверджує особу.
- Документ, що підтверджує наявність житла (у випадку проживання у державному гуманітарному житлі підтвердження не потрібне), обов'язковий для кожного члена сім'ї. Необхідно надати окреме підтвердження для кожного члена сім'ї щодо проживання.
Для дітей до 15 років необхідно мати при собі такі документи при зверненні до відділення поліції:
- Документи, що надають право представляти особу віком до 15 років.
- Якщо діти до 15 років не можуть бути присутні особисто під час візиту до відділення, рекомендується мати при собі нещодавно зроблену фотографію паспортного формату.
Скільки українців мають намір залишитися в Чехії?
Кількість українців, які мають намір залишатися в Чехії, значно збільшилася. Це підтверджує опитування, яке було проведене компанією PAQ Research.
У Чехії зараз проживає близько 310 тисяч українців, з яких більше половини планують залишитися у країні на мінімум два роки. Про це йдеться у відомостях про близько 180 тисяч осіб.
Чехія заплатить українцям за повернення.
Українцям, які вирішать здійснити повернення з Чехії на батьківщину, буде надана фінансова підтримка. Ця допомога буде включати в себе витрати на переїзд та юридичні консультації для переселенців.
Крім того, Литва - не єдина країна, яка надає допомогу українцям. Вони продовжили термін, протягом якого не потрібно знати литовську мову при працевлаштуванні. Деталі для тих, хто хоче скористатися цією підтримкою, можна знайти за цим посиланням.