Зараз, під час цього періоду, українським працівникам дозволено працювати в Румунії без будь-яких додаткових дозволів на роботу. Як саме вплинуло на українських працівників приєднання Румунії до Шенгенської зони, дізнайтеся у деталях наведеного матеріалу.
Також слід зазначити, що ще одна країна спрощує процес працевлаштування українських біженців шляхом внесення змін щодо отримання дозволів.
Які зміни очікують українців, які подорожують до Румунії?
Починаючи з 1 квітня, українські громадяни матимуть введено нові правила при поїздці до Румунії в рамках безвізового режиму з Європейським Союзом. Раніше їхній перебування в Румунії не враховувалося в загальному терміні перебування в ЄС.
Проте нові умови тепер обмежують можливість перебування громадян України в Румунії лише на 90 днів протягом 180-денного періоду, якщо вони не отримають посвідку на проживання або тимчасовий захист.
Це єдине відмінність, яка стосується громадян України, які планують відвідувати, перебувати або працювати в Румунії. В цілому, Румунія залишається країною ЄС, де найлегше легалізуватися та працевлаштуватися українцям, – відзначає керівниця EWL Маргарита Нестеренко.
Для того, щоб продовжити перебування в країні, потрібно отримати статус тимчасового захисту. В Румунії цей статус надається громадянам України незалежно від певних умов.
- Де вони перебували на початок повномасштабної війни?
- Якщо вони вже скористалися притулком в іншій країні ЄС або мають візи або дозволи на проживання в інших європейських країнах.
Ще один варіант - працювати на основі біометричних даних протягом трьох місяців без потреби отримання статусу тимчасового захисту. Після цього можна подати заявку на отримання посвідки на проживання.
Звернемо увагу, що кожна країна має свої умови працевлаштування, а також відрізняються можливості. Різноманітні критерії впливають на рівень задоволення працівників своєю роботою. Десять міст, де люди найбільше задоволені своєю роботою - це...