Міжнародний інститут соціології з Києва здійснив опитування серед українців, які наразі знаходяться у Німеччині, Польщі та Чехії. Важливо відзначити, що саме ці країни прийняли найбільшу кількість біженців з України починаючи з 24 лютого 2022 року.
Результати опитування були представлені.
У Центрі міжнародних студій зазначили, що більшість українців (66%) - скоріше або повністю задоволені умовами, які вони знаходять у країнах ЄС. Водночас 26% респондентів висловили незадоволеність життям у Німеччині, Польщі та Чехії та заявили, що не задовольнені своєю сьогоднішньою реальністю.
На початок весни 2024 року 7% біженців вже отримали громадянство іншої країни, ще 12% чекають на розгляд їх заявок. Крім того, 45% поки не подали документів, але у майбутньому хотіли б отримати громадянство іншої країни.
Біженці планують повертатися в Україну за наступних умов:
- Надійна робота критичної інфраструктури.
- безпека в рідному селищі;
- комфортне житло;
- закінчення повномасштабної війни Росії проти України.
На цій підставі можна передбачити, скільки українців планують повернутися додому. Йдеться лише про половину респондентів (і це ще оптимістичний сценарій).
Відповідно до такого підходу половина респондентів (50%) має більшу ймовірність повернутися на Україну. Однак, враховуючи відповіді на запитання про інтерес до України, ця оцінка може бути більш оптимістичною у поточних умовах, - заявили в КМІС.
Україна прагне залучити молодь назад.
Станом на травень 2024 року за кордоном перебуває близько 2 мільйонів української молоді. Тимчасовий виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний заявив, що Україна зробить все можливе, щоб залучити їх назад. Країна буде прикладати зусилля, щоб молодь бажала повернутися і будувати своє майбутнє в Україні. Для цього будуть розроблені різноманітні програми.