Було виявлено, що середня глобальна температура досягла 15,03 градусів за Цельсієм, що на 0,14 градуса вище за попередній рекорд, встановлений у 2016 році. Порівняно з доіндустріальним періодом між 1850 і 1900 роками температура зросла на 1,6 градуса.
Також слід зазначити популярність подорожей на край світу: туризм в Антарктиді і унікальні пінгвіні літальні зошити.
Рекордна температура зафіксована в світі.
У рамках Паризької угоди 2015 року країни зобов'язалися намагатися обмежити глобальне потепління на 1,5 градуса за Цельсієм вище доіндустріального рівня. Кліматологи не вважатимуть межу в 1,5 градуса за Цельсієм перевищеною, доки її не перевищить довгострокове середнє значення, але це може статися до 2030 року.
У звіті зазначено, що тривале зростання глобальної температури безперечно спричинене викидами людством парникових газів, зокрема вуглекислого газу.
Явище Ель-Ніньйо, під час якого теплі води поширюються через Тихий океан і виділяють тепло в атмосферу, також сприяло останній серії рекордних місяців. Сильний Ель-Ніньйо був у 2016 році, коли був встановлений попередній квітневий рекорд.
Є велика ймовірність, що другою половиною року відбудеться розвиток фази Ла-Нінья, коли холодна вода розповсюдиться через Атлантику, знижуючи температуру повітря на поверхні. Це може спричинити тимчасове падіння глобальної температури поверхні.
Таке вплив негативно впливає на якість життя.
Підвищення температури шкідливо впливає на морське життя, що призводить до більш частого виникнення екстремальних погодних явищ.
Температурні показники настільки високі, що людський організм не здатен впоратися з такою спекою. Екстремальна спека становить особливу загрозу для здоров'я людей, які працюють на вулиці, пожилі люди та особи із вже існуючими захворюваннями, такими як кардіоваскулярні захворювання та цукровий діабет.
Минулого року глобальна температура досягла небувалого рівня, зробивши його найгарячішим роком в усій історії спостережень. Європа виявилася однією з найбільш постраждалих частин світу від стрімкого зростання температури. У 2024 році ситуація може стати ще гіршою.