Відпочинок за новими правилами: які країни налаштовані на видачу штрафів перед туристичним сезоном

  • 01.04.2024 15:17
  • 8 хвилин читання
Відпочинок за новими правилами: які країни налаштовані на видачу штрафів перед туристичним сезоном

Туристичний збір, що існує в багатьох популярних містах світу, не зупиняє потік подорожуючих, які готові платити за відпочинок своєї мрії та хочуть отримати від нього все. Проте, щоб їхня поведінка не завдавала шкоди природі, архітектурі та місцевим мешканцям, влада багатьох країн встановлює ряд обмежень для туристів.

Греція має проблему з шезлонгами.

Грецькі курорти - одні з найбільш популярних місць для відвідування у літо 2024 року. Особливо увагу привертають Міконос і Санторіні. Це впливає на ціни на відпочинок. Щоб заощадити гроші та насолодитися спокоєм, можна обрати менш відомі місця, наприклад, острів Аморгос. Але варто пам'ятати, що незалежно від того, куди ви поїдете цим літом, треба бути готовим до того, що може бути важко знайти пляжні лежаки.

Мешканці Греції стикаються зі зростанням потоку туристів / Unsplash

За декілька місяців до початку курортного сезону уряд країни прийняв рішення заборонити використання шезлонгів на пляжах. Їх кількість повинна скоротитися на 70% по всій країні. Також у "екологічно чутливих" зонах країни взагалі буде заборонено використання лежаків. Про це повідомив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Країна вирішила прийняти такий крок, аби зменшити поток туристів. Місцеві мешканці скаржаться, що через великий попит ресторани та готелі займають значні ділянки берегової лінії. В результаті людям не залишається де купатися або просто відпочивати біля моря.

Виділяють, що Греція завжди вітає подорожніх з відкритими обіймами. Однак місцеві мешканці не повинні страждати через приплив туристів.

Іспанія вводить значні штрафи.

Іспанія також підготувала "сюрпризи" для туристів, вже одна країна. Тим, хто порушить правила, загрожують серйозні штрафи.

Популярний курорт Бенідорм в Аліканте встановив обмеження на пребування у морі. Тепер відпочинок у воді можливий лише з 07:00 до 00:00, а в інший час входження в море заборонено.

Існують кілька причин, які спонукали до цього рішення.

  • У темний час доби туристи можуть зазнати травм або недооцінити глибину моря під час припливу.
  • Якщо з кимось з відпочивальників станеться надзвичайна ситуація, рятувальникам буде складно працювати у темряві.
  • Прибиральники повинні мати можливість вчасно прибрати прибережну лінію перед настанням нового туристичного дня.

За порушення передбачені штрафи від 750 (32 000 гривень) до 1200 євро (51 300 гривень).

Крім цього, місцева влада прийняла рішення запобігати безладній торгівлі. На пляжах заборонено продаж їжі та напоїв. Тому щоб скуштувати морозиво чи лимонад після купання у морі, доведеться шукати офіційний магазин.

Бенідорм відомий своїми пляжами / Unsplash

Правоохоронні органи Майорки вводять штрафи за "непристойну поведінку", що включає в себе акти вандалізму, вживання алкоголю в громадських місцях та участь у конфліктах на вулицях.

Порушення обійдуться набагато дорожче, ніж у Бенідормі. Штраф складатиме 3 тисячі євро (128 250 гривень). Туристів попереджують: кількість поліцейських, які будуть відслідковувати порядок на вулицях, значно збільшиться.

Місцева влада взяла такий крок через невдоволення жителів острова. Майорка конкурує з Ібіцою за кількістю туристів, але обидва острови асоціюються з веселими вечірками та беззаконням. Жителям Майорки втомила атмосфера постійного свята.

Португалія проти музики - це заголовок історії, яка створює враження, що в цій країні не люблять музику. Але насправді все не так. Історія розповідає про те, як у Португалії проводяться обмеження щодо проведення гучних концертів у нічний час, що може турбувати мешканців. Такі заходи вживаються для збереження спокою та комфорту мешканців.

Протягом багатьох років Португалія залишається однією з найбажаніших країн для туристів. Вона приваблює своєю давньою історією, унікальною архітектурою та чудовими пляжами для відпочинку.

Однак місцеві мешканці нарікають, що туристи постійно намагаються перетворити час на пляжі на вечірку під відкритим небом. Тому влада країни почала боротися з портативними колонками. Якщо на пляжі гучно увімкнути музику, можна заплатити значну суму. Штрафи починаються з 200 євро (8 550 гривень) і можуть сягати 36 тисяч євро (1 539 000 гривень). Максимальні суми будуть стягуватися з приватних підприємців.

Меломаниам, які перебувають на пляжах Португалії, краще триматися / Невідомий фотограф - Unsplash

Крім цього, у Португалії заборонено ловити рибу у місцях для купання та встановлювати намети поза межами кемпінгів.

Французький курорт бореться з поширенням мобільних телефонів.

Чарівне французьке містечко Сен-Пор - це мальовничий курорт, який відзначається своєю атмосферою. Хоча не завжди воно згадується в списку найцікавіших місць Європи, мандрівники, які подорожують Францією, завжди віддають перевагу відвідуванню цього чудового міста.

У 2024 році слава Сен-Пор поширилася по всьому світу. Це сталося через рішення місцевої мерії, яка прийняла заборону використання мобільних телефонів у публічних місцях. Зокрема, мова йде про територію перед школою, вулички старого міста та магазини. Це може важко ускладнити життя туристам, які не розмовляють французькою та користуються онлайн-перекладачами.

Італія закриває пляж для туристів.

Італія відома своїм морським відпочинком. Місцеві пляжі можуть змагатися за звання чудес світу. Проте через велику кількість туристів, на Сардинії прийшлось прийняти важливе рішення: закрити пляж Spiaggia Rosa, де знаменитий рожевий пісок. Це унікальне явище викликає мікроорганізм Pink Miniacina.

Туристи з різних країн світу приїжджали на Сардинію, щоб насолодитися красою пляжів. Деякі люди намагалися незаконно вивозити пісок у банки та пляшки, щоб продати його пізніше. Це загрожувало знищенню Spiaggia Rosa.

Щоб врятувати пляж, вирішили його закрити для туристів. Тепер можна насолоджуватися рожевим піском лише з моря. Ті, хто бажає, можуть придбати екскурсію на човні. Одночасно з'являються "герої", які намагаються проникнути на Spiaggia Rosa сушею. Часто після цього їхні коштовності стають легшими на 500 євро (21 375 гривень).

Туристи говорять жартівливо, що Spiaggia Rosa - це дім казкової Русалоньки.

В цілому, фахівці з подорожей рекомендують уважно ознайомитися з правилами перебування в країнах та містах, де ви плануєте відпочинок. Це допоможе уникнути багатьох неприємностей, а також збереже ваші нерви та гроші.