Запровадження більш жорстких контрольних заходів спрямовано на зменшення потоку нових українських мігрантів. В Норвегії вже виникають проблеми з недостатністю ресурсів для забезпечення належних умов для всіх, хто потребує допомоги.
Також варто зазначити, що українці, що проживають у Польщі, все більше відкривають свої власні бізнеси. Існують певні галузі, які є особливо популярними серед них.
Що може зазнати змін
Дві представниці норвезького уряду, міністерка праці та соціальної інтеграції Норвегії Тоньє Бренна та міністерка юстиції Емілі Мель, заявили на пресконференції про запропоновані зміни, які поліпшать умови для українців, які перебувають в Норвегії. Основна мета цих змін - скорочення фінансової допомоги біженцям.
Відтепер українці, що проживають у приватних житлах, а не у спеціальних центрах осілості, не будуть отримувати фінансову допомогу.
Щоб отримати фінансову допомогу у розмірі 93 000 крон (або 8 200 євро), необхідно бути резидентом Норвегії протягом щонайменше одного року.
Також планують скоротити допомогу для бездітних пар з України, приблизно на 6 000 крон на місяць.
У Норвегії серед сусідніх країн наявні найбільші чисельність українців.
Глава норвезького міністерства юстиції Емілі Мель пояснила, що такі дії потрібні, щоб контролювати потік біженців у країну. Норвегія зараз приймає більше половини українців серед усіх скандинавських країн.
Уряд висловлює думку, що нам треба посилити програму та розмір виплат, щоб забезпечити контроль над потоком біженців. Ми не можемо дозволити, щоб натиск на муніципалітети став настільки великим, що підтримка допомоги Україні була ставлена під сумнів, – додала представниця уряду.
Також важливим є підтримка біженців у процесі інтеграції. Тому особам, які проходять імміграційні курси в Норвегії, будуть надаватися поштовхи для більш активного пошуку роботи або підпаковки.
Уряд України також вважає за доцільне зв'язувати надання певних послуг і соціальних виплат українським переселенцям з тривалістю їх перебування в країні. На даний момент ця пропозиція знаходиться на етапі обговорення, тому немає конкретних деталей.
Нагадаємо, у грудні Норвегія вже підсилювала окремі правила перебування для українських біженців. На той час переселенці почали дуже активно їхати до країни, оскільки вона пропонувала кращі умови, ніж сусідні держави. Тоді були зроблені жорсткіші правила надання житла та скорочені деякі виплати. Але це не сприяло розв'язанню проблеми, тому зараз Норвегія планує ще серйозніші зміни умов.