Українські біженці, які перебувають в Польщі, не всі отримують виплати на дітей. Які умови потрібно виконати, щоб отримати такі виплати?

  • 10.04.2024 18:00
  • 3 хвилини читання
Українські біженці, які перебувають в Польщі, не всі отримують виплати на дітей. Які умови потрібно виконати, щоб отримати такі виплати?

Представники громадських організацій, що надають допомогу біженцям, висловили свою підтримку запропонованій умові. Законопроєкт щодо допомоги українським біженцям містить додаткову вимогу.

Також варто зазначити, що в Швейцарії обговорюється ініціатива щодо можливості для українців змінили свій статус проживання в країні. Які умови потрібно виконувати для отримання такої можливості - можна дізнатися читаючи додаткову інформацію.

Не всі біженці в Польщі отримують виплати на дітей.

У своїй останній заяві заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Мацей Дущик повідомив про запровадження проєкту змін до закону про допомогу українським громадянам. Метою цих змін є поліпшення системи надання допомоги та запобігання можливим випадкам зловживання.

У новому документі описано умови програми "800+", яка буде надавати 800 злотих на місяць до досягнення повноліття (еквівалент 7 952 гривень), а також програми "Добрий старт", яка буде надавати 300 злотих (2 945 гривень) на шкільний стартовий набір.

Згідно з новими змінами, громадяни України тепер повинні відповідати додатковим вимогам для отримання певних виплат. Законопроєкт передбачає, що українці будуть мати право на отримання виплати "800+", якщо проживають у Польщі з дитиною, яка отримує обов'язкову шкільну освіту.

Деякі батьки не приділяють достатньо уваги навчанню своїх дітей, через що вони залишаються поза системою навчання – чи то польською, чи українською. Тому зміна правил може спонукати їх зарахувати дітей до школи, – відзначила директор одного з фондів Анета Жоховська.

Мацей Дущик зауважив, що українські діти мають обов'язкове шкільне навчання, за винятком учнів, які підуть на випускні іспити.

Зауважимо, що в Польщі магазини та супермаркети не працюють у неділю. Недавно до Сейму був внесений законопроєкт, який передбачає можливість торгівлі в цей традиційно вихідний день. Які конкретні зміни в роботі магазинів можуть відбутися в Польщі – дізнавайтеся у наступному матеріалі.