Українцям у Швейцарії тепер буде важче отримати захист: що трапилося

  • 23.04.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
Українцям у Швейцарії тепер буде важче отримати захист: що трапилося

Спеціальний міграційний режим для українських біженців в Швейцарії передбачає, що процес отримання захисту відбувається оперативно і без зайвої бюрократії. Ця система успішно функціонувала ще минулого року.

Також варто зазначити, що в Естонії планується виключення дітей українських біженців зі шкіл та дитячих садків. Хто саме потрапить під цю загрозу - дізнавайтеся далі.

Українцям, які перебувають в Швейцарії, ускладнено отримати захист.

У початку 2023 року було схвалено 97% заявок на отримання статусу захисту S. Рішення приймалося в середньому протягом 2 тижнів. Ситуація змінилася у 2024 році, коли з початку року час розгляду заявок значно збільшився.

Це пов'язано з тим, що все більше заявників, які вже мають статус захисту в інших країнах, претендують на отримання статусу S. З цієї причини вони більше не можуть отримати статус захисту в Швейцарії, - зазначає прес-секретар SEM Магдалена Раст.

Кількість відмов у наданні притулку помітно зросла. Дані за січень 2024 року показують, що кожне третє рішення, прийняте міграційними службами, було негативним. Протягом першого кварталу цього року лише 80% заяв про надання притулку були схвалені. Це означає, що кожен п'ятий біженець з України, який просить статус "S" в Швейцарії, отримав відмову від міграційних органів.

Почали уважніше перевіряти документи.

Місцеві ЗМІ дізналися, що для отримання дозволу на проживання у Швейцарії використовують фальшиві або незаконно отримані українські паспорти. Це виявлення викликало хвилю занепокоєння, оскільки особи, які шукають захист у цій країні, можуть не мати на це права.

Затримка у розгляді документів за заявами про надання захисту в SEM збільшилася до майже трьох місяців. Це призвело до значного зростання кількості нерозглянутих справ, яка на даний момент складає 6 376. Ця цифра майже відповідає кількості справ на початку війни. Для вирішення цієї проблеми 38 співробітників зараз займаються обробкою цих заяв.

Починаючи з 2024 року, процедуру отримання статусу S можна буде оформити тільки в Федеральному центрі надання притулку в місті Берн.