Українці вдалося успішно інтегруватися в Естонії, менше полагоді потребувати допомоги.

  • 11.02.2024 15:15
  • 2 хвилини читання
Українці вдалося успішно інтегруватися в Естонії, менше полагоді потребувати допомоги.

Очікується, що цього року кількість українців, які звернулися в Естонії за тимчасовим захистом, сягне 55 тисяч осіб, повідомила Анніка Сандлунд, представник УВКБ ООН у країнах Північної Європи та Балтії.

Також слід зазначити, що до березня Канада планує прийняти майже 100 тисяч українських громадян, і це їм може надати значну допомогу.

Як українці інтегрувалися в Естонії? Як українці адаптувалися в Естонії?

Починаючи з початку війни, понад 50 000 українців звернулися за тимчасовим притулком в Естонію. Однак протягом двох років плани та потреби біженців зазнали змін.

Ми спостерігаємо зміну у тому, що ми більше не потребуємо великої кількості безпосередньої матеріальної підтримки. Замість цього, великого значення набуває вивчення мови, підтримка психічного здоров'я, розвиток професійних навичок і отримання загальної освіти, - повідомила експерт.

За словами Сандлунд, успіх Естонії у процесі інтеграції біженців полягає в тому, що багато українських дітей отримують освіту в естонських школах. У порівнянні з іншими країнами, Естонія має найбільшу кількість дітей з України, які успішно влаштувалися в місцеві школи - 93% від загальної кількості дітей-біженців. В багатьох інших європейських країнах ця цифра набагато нижча - менше половини.

Також багатьом дорослим людям з України вдається знайти роботу в Естонії. Хоча це не стосується всіх, більшість українських мігрантів – це жінки з дітьми. Багато з них навіть не могли б працювати у своїй країні через наявність дітей, про яких їм потрібно дбати.

Однією з причин успішного працевлаштування є те, що багато українців володіють російською мовою. Однак, це одночасно може спричиняти напруженість у суспільстві, зауважує представниця УВКБ ООН. Також інтеграцію може ускладнити стан виснаженості від війни, особливо коли ситуація в Україні здається безнадійною для людей.