Це попередження викликало багато питань у біженців. Що означає така передача даних та які наслідки за неофіційні доходи в Чехії – дізнайтеся нижче.
Також перегляньте, в яких країнах Європейського Союзу українці зможуть отримати повторний захист у 2024 році: умови доступні для громадян України.
Зміст листів, які українці отримують від банків, полягає у сповіщеннях про стан їхніх рахунків, нові послуги або акції, а також інформацію про тарифи та умови обслуговування.
Фінансові установи мають звітувати про рахунки іноземців відповідно до Закону про міжнародну співпрацю в податковому адмініструванні. В листах, що надсилаються клієнтам, йдеться про те, що інформація буде передана до фінансових органів до 30 червня 2024 року.
Ми впевнені, що ви дотримуєтеся своїх податкових обов'язків. Проте ми маємо законну зобов'язаність повідомляти про іноземних резидентів. Ми гарантуємо, що спеціалізовані фінансові установи та податкові органи за межами країни зобов'язані дбати про захист вашої особистої інформації, - зазначено у повідомленні.
Так, чеські банки, як і банки в інших країнах ЄС, а також в Україні зокрема, повинні надавати звітність податковим органам про:
- Особисті дані (ім'я, адреса, ідентифікаційний номер платника податків);
- Інформація про рахунки, включаючи номери рахунків, баланси та типи володіння рахунками.
- Інформація про операції (особливий акцент робиться на операціях, які перевищують певні ліміти або проявляють патерни, що вказують на відмивання коштів);
- Відсотки та дивіденди є доходами, отриманими від відсотків та дивідендів.
У випадку відсутності порушень (відмивання грошей, нелегальних доходів тощо) інформація про рахунки та доходи лише залишається у системі і не використовується для додаткової перевірки.
Яка відповідальність за незаконні доходи та зайнятість?
Незаконне працевлаштування в Чехії, тобто праця без укладення контракту або відповідного дозволу для іноземців, може призвести до накладання штрафів, а в деяких випадках - до серйозних покарань, включаючи депортацію з країни. Крім того, штрафи можуть бути націлені як на нелегального працівника, так і на його роботодавця.
Вид покарання буде залежати від характеру порушення та визначатиметься правоохоронними та судовими органами Чехії.