Отримати "золоту візу" можуть громадяни країн, які не входять до складу ЄС. Перебування на законній території Угорщини надає їм численні переваги, серед яких можливість подорожувати безвізово до інших європейських країн. Інші важливі деталі про це оновлення можна дізнатися від міжнародного сервісу з переказу коштів TransferGo.
Як отримати "Золоту візу" від Угорщини
Слід відзначити, що програма "золотих віз" вже раніше діяла в Угорщині. Проте угорська влада була дуже незадоволена результатами. У 2017 році програму закрили, офіційна причина була така, що "золоті візи" не приносили користі економіці Угорщини. Загалом за час існування програми з 2013 по 2017 рік, казна країни поповнилася на 1,4 мільярда євро завдяки цій програмі. Понад 4700 людей отримали посвідку на проживання за цей час.
Очевидно, що за ці роки в Угорщині переглянули вигоду від програми. Адже вони вирішили повернути її у той час, коли інші країни вже масово відмовляються від "золотих віз".
Отримати "золоту візу" бюджетно не вийде. Мінімальна сума інвестицій становить 250 000 євро (10 867 500 гривень). Крім того, варто мати на увазі, що життя в Угорщині також не є дешевим задоволенням. Наприклад, у Будапешті ціни на нерухомість стрімко зростають. Лише за останній рік вартість оренди однокімнатної квартири зросла на 42,9%.
Загалом існують три способи отримати "золоту візу" та легально поселитися на території Угорщини.
- Купити частку у фонді нерухомості потрібно не менше ніж за 250 000 євро (10 867 500 гривень).
- купити житло за 500 000 євро (21 735 000 гривень);
- Інвестувати 1 мільйон євро у вищий навчальний заклад країни (43 470 000 гривень).
До речі, іноземці обурюються тим, що 500 тисяч євро - мінімальна сума для придбання житлової нерухомості. За ці кошти можна стати власником квартири в елітному ЖК з усіма зручностями. У той же час взагалі на території Будапешта можна придбати набагато дешевше житло: його вартість починається від 120 000 євро. Звісно, за ці гроші не вдасться оселитися у самому центрі стильної Буди. Але придбати студію десь на околиці Будапешта - цілком реально.
Взагалі, Будапешт не вважається одним із найкомфортніших міст Європи для проживання. Тим не менше, люди, які переїхали сюди, стверджують, що у столиці Угорщини можна досить добре улаштуватися. Зокрема, вони відзначають, що місто має найбільший вибір робочих місць.
У Будапешті можна зручно розміститися / Unsplash
Європейська комісія виступає проти ідеї "золотих віз"
Кілька років тому багато країн Європи видали "золоті візи" з задоволенням. Але станом на 2024 рік ситуація змінилася. Європейська комісія рекомендує утриматися від цього методу покращення економіки. Зазначається, що люди, які отримують "золоті візи", можуть мати цілий ряд загроз для країни. Зокрема, йдеться про:
- миття коштів;
- ухилення від сплати податків;
- організована преступність.
Дуже часто росіяни купували для себе "золоті візи", чиє збагачення викликало дуже багато справедливих запитань.
"Золота віза" або "золотий паспорт" надають ряд привілегій та можливостей.
- мають право перебувати на території держави, у яку вони вклали свої кошти.
- отримати можливість працювати на ринку праці;
- відкривати рахунки в банках;
- отримувати освіту у межах держави;
- скористатися медичним обслуговуванням;
- Вибір до органів державної влади можливий в певних випадках.
Крім того, "золота віза" забезпечує ряд переваг у подальшому отриманні громадянства.
Незважаючи на значні фінансові вигоди, деякі країни вже відмовилися від "золотих паспортів". Серед них згадуються:
- Іспанія - країна,що знаходиться в південно-західній Європі, на Піренейському півострові.
- Ірландія - островна країна в Північній Європі, яка є домівкою для багатьох зелених луків і шматків живописних пейзажів.
- Великобританія;
- Португалія;
- Нідерланди - це країна в Західній Європі.
Угорщину обвиновывают в злоупотреблении выдачей паспортов. Угорщину обвинюют в злоупотреблении выдачей паспортов.
Раніше угорський паспорт вважався дуже цінним, особливо через безвіз з США. Багато людей вважали, що проживання в Будапешті давало можливість "телепортуватися" на територію Сполучених Штатів. Однак у 2023 році Угорщина була позбавлена безвізового режиму з США. Це сталося через те, що угорський уряд впровадив спрощений процес натуралізації та видачі майже мільйона паспортів. Американська сторона вказала, що отримувачі цих паспортів не пройшли необхідну перевірку.
Які існують альтернативи "золотим паспортам"?
У нинішній час більшість європейських країн розглядають як альтернативу "золотим візам" візу цифрових номадів. Ця віза дозволяє фахівцям, які працюють віддалено, перебувати та працювати на території обраної країни. Важливо відзначити, що для отримання цієї візи потрібно значно менше коштів, ніж для "Золотого паспорту". Під час розгляду заявки на отримання візи цифрового номада розглядається щомісячний дохід особи. Звичайно, мінімальна сума починається від 2 тисяч євро (більше ніж 86 тисяч гривень).
Зараз наступає епоха цифрових номадів / Unsplash
Країни зацікавлені у цифрових кочівниках та готові видачі їм візи. Особливо активно цим займається Туреччина, а місто Стамбул визнано одним з найбюджетніших міст, де можна знайти роботу.