У Німеччині вводять нові правила щодо працевлаштування біженців з України.

  • 02.04.2024 10:30
  • 2 хвилини читання
У Німеччині вводять нові правила щодо працевлаштування біженців з України.

Зокрема, це означає, що біженці можуть починати працювати без необхідності проходження німецьких мовних курсів та інтеграції.

Також в 2024 році Румунія не надала жодної фінансової допомоги українським біженцям: як це відбулося.

Правила працевлаштування біженців в Німеччині піддаються змінам.

Голова асоціації Андре Берггер закликав німецьку владу прискорити інтеграцію українців на ринку праці, переглянувши правила працевлаштування біженців.

Ми все ще дуже бюрократизовані та не гнучкі, коли йдеться про інтеграцію на ринку праці. Повинна існувати можливість працевлаштування без обов'язкового проходження мовних та інтеграційних курсів, - зауважив Берґеґгер.

Він також закликав до проведення інтеграційних заходів та мовної підготовки, які повинні надаватися разом з можливостями працевлаштування. Оскільки кількість інтеграційних курсів наразі зменшується, владу закликають готуватися до постійного припливу біженців з України.

З урахуванням поточних обставин малоймовірно, що більшість українців зможуть найближчим часом повернутися на батьківщину. Тому Німеччині необхідні довгострокові програми інтеграції для цієї групи населення.

Чому багато українців обирають Німеччину для поїздки?

Станом на березень 2024 року Німеччина стала лідером за кількістю українців зі статусом тимчасового захисту. У цій країні знайшли притулок вже 1 270 150 біженців.

Чому так багато українців виїжджають до Німеччини? / Фото Shutterstock

За даними Євростату, у Європейському Союзі зараз проживає 4,3 мільйона українців. З них 29,5% знаходяться в Німеччині. Часто українці переїжджають до Німеччини з Польщі та Франції.

Більшість українців вибирають Німеччину через якісну систему соціального захисту, яка тут існує. У цій країні біженців залучають до різноманітних видів діяльності, таких як знаходження роботи, початок навчання або зайняття волонтерством.