В даний час в Латвії закон дозволяє придбати сигарети з 18 років. Однак, передбачається введення нових правил в країні, а також встановлення карантину для тих, хто порушить ці правила.
Додатково дивіться, які є країни Європи, де можливо працювати менше - лише 4 дні на тиждень.
Молода українська генерація буде під наглядом Латвії, щодо питання контролю над курінням.
Особи молодше 20 років, які курять, зможуть бути оштрафовані на суму до 15 євро. Аналогічний штраф буде накладатись за придбання та зберігання тютюну й його замінників. Цей новий закон вступить в силу в Латвії з початком 2025 року.
Продавці можуть бути покарані більш серйозно - їм загрожує штраф у розмірі від 280 до 700 євро, а для юридичних осіб штраф становить від 700 до 7 100 євро.
Запроваджені нові норми також встановлюють заборону на реалізацію ароматизованих рідин для вейпів: починаючи з 1 січня 2025 року, буде дозволено придбати виключно рідини з ароматом і смаком тютюну.
Проблема куріння та заходи, якими Європа приймається боротися з нею
Паління є поширеною причиною передчасної смерті в ЄС. Щороку внаслідок нього втрачає життя 700 тисяч людей. Тому Євросоюз звертається до різних методів боротьби з цією шкідливою звичкою.
На приклад, у Нідерландах задумуються заборонити сигарети з фільтром, тоді як у Бельгії з 2025 року припиниться продаж тютюнових товарів у супермаркетах.
Франція впровадила чотирирічний план боротьби з курінням. Цей план включає обмежувальні заходи та створення спеціальних місць для куріння. Окрім того, країна оголосила про заборону куріння у громадських місцях, а також про збільшення цін на цигарки. За словами представників уряду, у 2025 році вартість пачки цигарок у Франції становитиме 12 євро, а у 2027 році - 13 євро.
У Іспанії на 28 пляжах трьох найпопулярніших курортів Балеарських островів було встановлено заборону на паління. Ці території стали зонами, де заборонено курити і кидати недопалки. Подібні обмеження чекають курців на всіх міських пляжах Ніцци.