У яких країнах Європи працює найбільше українців? Яка сума виплат та дозволів одержують вони?

  • 08.02.2024 17:01
  • 4 хвилини читання
У яких країнах Європи працює найбільше українців? Яка сума виплат та дозволів одержують вони?

Але, наприклад, в Німеччині, незважаючи на програми інтеграції на роботу, вийшли лише 25% біженців. У матеріалі буде розкрито, які країни мають більш високий рівень працевлаштування для українців.

Також, в Польщі з'явилася нова професія: вже й терміново шукають людей.

У яких країнах Європейського Союзу працює найбільше громадян України?

Німеччина, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців в Європі, що складає понад 1 мільйон осіб, намагається залучити їх до праці. Незважаючи на навчання та зростання кількості робочих місць, відсоток українських біженців, які знайшли роботу, все ще значно відстає від показників інших країн ЄС. Зокрема, в Німеччині працюють лише 25,2% біженців працездатного віку.

У той самий час, у інших країнах показники зайнятості такі:

  • 66% належить Чехії.
  • Польща складає 65%
  • Країна, що має назву Данія, становить 78% згаданого розподілу.
  • Шведська країна складає 56% з представленою інформацією.
  • Половина від загальної площі належить Великій Британії.
  • Половина Нідерландів становить 50%.

Незважаючи на те, що закондавство Європейського Союзу надає право українським біженцям на негайне працевлаштування у всіх країнах ЄС, існують значні відмінності у системі соціальної підтримки.

Запитання стосовно рівня підтримки в країнах з найбільшою українською діаспорою.

  • В Німеччині надається громадянська допомога у розмірі 563 євро на місяць, а дітям - від 357 до 471 євро, залежно від їх віку. Крім того, також компенсується витрата на проживання та додаткові витрати.
  • Чехія надає екстрену допомогу в розмірі 200 євро, а через 5 місяців - 130 євро. Медичне страхування та витрати на проживання в колективному житлі будуть покриті лише на протязі 5 місяців.
  • Польща надає одноразову виплату 66 євро та щомісячну допомогу у розмірі 184 євро на кожну дитину. Проте після 4 місяців біженці зобов'язані самостійно оплатити половину вартості колективного проживання.

Які грошові допомоги надаються українцям в Польщі? / Фото Unsplash

Однією з причин низького рівня зайнятості українців у Німеччині, за словами експертів, є те, що 72% біженців є людьми з вищою освітою, яких вважають надто кваліфікованими.

Також українці часто мають недолік знання мови. Фахівці сподіваються, що протягом декількох місяців ситуація поліпшиться завдяки проведенню мовних курсів.

У яких країнах Європи існує 4-денний робочий тиждень?

Після поширення COVID-19 та введення карантинних обмежень все більше людей виявляють зацікавленість у дистанційній роботі та зменшенні кількості робочих днів. Існує бажання працювати менше, ніж п'ять або шість днів на тиждень.

Тому деякі країни Європейського Союзу дозволяють встановлювати чотириробочий день. Детальніше про те, в яких європейських країнах можна працювати менше та яка користь це приносить працедавцям, можна знайти у матеріалі, перейшовши за посиланням.