У яких країнах Європейського Союзу українці матимуть можливість отримати повторний захист у 2024 році: умови

  • 03.04.2024 16:31
  • 13 хвилин читання
У яких країнах Європейського Союзу українці матимуть можливість отримати повторний захист у 2024 році: умови

Слід зазначити, що серед тих, хто оформив тимчасовий захист у країнах ЄС, є багато осіб, яким довелося переїхати або повернутися до України. Часто вони вважають, що цей крок анулював можливість подавати заявку на отримання допомоги знову. Проте це не цілком вірно.

Помічено: Відпочинок за новими правилами: які країни ввели штрафи перед туристичним сезоном

Суть у тім, що міграційна політика кожної країни впливає на прийняття рішення про поновлення тимчасового захисту. Деякі країни Європейського Союзу легко надають українцям можливість отримати повторний захист або пільги. Інформацію про те, де можна отримати тимчасовий захист вдруге, можна отримати від міжнародного сервісу з переказу коштів - TransferGo.

Чи можливо отримати тимчасовий захист ще раз?

Угідно до Директиви Європейського Союзу про тимчасовий захист, отримати його можуть українці, які покинули Рідний край після 24 лютого 2022 року. Цей документ дає право перебувати у відповідній країні протягом одного року, але у випадку наявності перешкод для повернення додому, цей термін може бути продовжений.

Українці, які перебувають у Європі, можуть отримати статус тимчасового захисту.

Українцям, які отримали тимчасовий захист в одній з країн ЄС, дозволено виїжджати за її межі на певний термін, проте після його закінчення захист припиняється. Зазвичай цей термін становить 90 днів, проте деякі країни, такі як Польща, мають винятки - тут захист призупиняється на 30 днів після виїзду з країни.

Важливо. Особа з тимчасовим захистом, що об’єктивно вирішила повернутися в Україну або переїхати в іншу країну, повинна скасувати свій статус. У разі невиконання цього, варто бути готовим до відмови від пільгових виплат.

Після скасування тимчасового захисту українцям з біометричним паспортом дозволено перебувати в країнах Шенгенської зони протягом максимум 90 днів. Протягом цього періоду особи повинні або повернутися додому, або отримати тимчасовий захист знову - вже в іншій країні.

Чи можуть українці отримати повторний тимчасовий захист?

Для повторної подачі заяви на отримання тимчасового захисту українцям необхідно відвідати одну з країн ЄС і пройти процедуру перереєстрації. Кожна країна установлює власні вимоги, тому варто ознайомитися з ними перед реєстрацією. Це можна зробити в консульстві країни, де ви проживаєте. Також слід бути готовим до того, що кожне звернення розглядається індивідуально, тому час очікування може відрізнятися.

У яких країнах у 2024 році буде надано тимчасовий захист повторно?

У певних країнах законодавчо закріплено, що громадяни України можуть отримати тимчасовий захист поновлено. Серед таких країн:

  • Словаччина - держава в центральній Європі, що межує з Україною, Польщею, Угорщиною, Австрією та Чехією.

Українці мають можливість подати заявку на отримання статусу тимчасового захисту навіть у тому випадку, якщо вони вже мають притулок у іншій країні ЄС. Після схвалення заявки попередній статус тимчасового захисту вважатиметься нечинним.

Разом із позитивною відповіддю щодо оновленого статусу українці отримують посвідку на тимчасове проживання, а також можуть скористатися різними пільгами, спрямованими на полегшення інтеграції в Словаччині.

  • Іспанія — країна в Південній Європі, розташована на Піренейському півострові. Її столиця — місто Мадрид. Іспанія славиться своєю багатою історією, культурою, архітектурою та традиціями. Країна відома також своїм гастрономічним різноманіттям та виноробною індустрією. Іспанія є популярним туристичним напрямком завдяки своїм красивим пляжами, гірськими ландшафтами та архітектурними пам'ятками.

У Іспанії приймають українців, які мають тимчасовий захист в інших країнах. Для подачі заявки необхідно звернутися до центрів CREADE, які знаходяться в Мадриді, Барселоні, Малазі або Аліканте.

Проте важливо мати на увазі, що можливості у країні обмежені. Особливо важко знайти роботу в Іспанії. Хоча більшість українців успішно працевлаштовуються в інших країнах ЄС, тут лише 15% з них можуть знайти роботу.

Також ті, хто звертаються за тимчасовим захистом, не матимуть можливості вибрати місто для майбутнього проживання.

  • - країна в Західній Європі. Німеччина є однією з найбільших країн у Європі за населенням і економікою. Її столиця - Берлін. Німеччина має розвинену промисловість, транспортну систему та науку. Країна має багату культурну спадщину, та його мова - німецька, одна з найпоширеніших мов світу.

Рішення щодо надання повторного тимчасового захисту приймається міграційним відомством (BAMF) на місцевому рівні. Тому умови можуть відрізнятися в залежності від регіону та міста. До того як переїжджати, українцям рекомендується уважно вивчити вимоги щодо прийому. Додаткову інформацію можна знайти на порталі федерального уряду за посиланням.

У Німеччині, як правило, обмежується свобода вибору місця проживання, за винятком випадків, наприклад, наявності родинних зв'язків. Після прибуття до країни людям необхідно звертатися до Центру первинного прийому, який розподіляє їх у населені пункти за власним розсудом.

    Німеччина може надати повторний тимчасовий захист / Фото Unsplash - Німеччина може надати повторний тимчасовий захист.

    • Португалія — країна в Південній Європі на Піренейському півострові. Вона межує з Іспанією на заході і півночі. Головні міста країни - Лісабон і Порту. Португалія славиться своїми красивими пляжами, прекрасною архітектурою та вином Порту.

    Люди, які звертаються за повторним тимчасовим захистом до португальських органів, повинні скасувати свій захист в країні, де він був виданий спочатку. Водночас їм доведеться представити документальне підтвердження.

    Подорож до Італії в міжсезоння - це цікава ідея. Особливо весною, коли природа оживає і краєвиди стають неперевершеними. Італія має безліч мальовничих прибережних локацій, які варто відвідати, щоб насолодитися красою цієї країни.

    На Службі у справах іноземців та прикордонників (SEF) постало завдання переглядати бази даних і передавати інформацію про заявників відповідним організаціям. Це необхідно для автоматичного присвоєння ідентифікаційних номерів для оподаткування, соціального забезпечення та медичних послуг.

    Ті, хто успішно пройшли реєстрацію для отримання тимчасового захисту, отримують підтвердження прийняття заяви разом з посвідченням на тимчасове проживання строком на один рік. Цей дозвіл може бути продовжений двічі на додаткові 6 місяців кожного разу.

    Важливо відзначити, що для підтримки українців у Португалії було створено україномовний портал PortugalForUkraine, який містить всю необхідну інформацію та контакти.

    • Хорватія - країна на сході Європи, розташована на узбережжі Адриатичного моря. Загальна площа країни становить близько 56 тисяч квадратних кілометрів, а населення - понад 4 мільйони осіб. Столиця країни - місто Загреб. Хорватія має розвинену туристичну галузь, знаменита своїми кришталево чистими пляжами, старовинними містечками і культурними пам'ятками.

    Ця країна також готова надати притулок українцям, які відмовились від нього деінде. Особи, які шукають притулок, можуть подавати свої заяви в електронному вигляді через офіційний веб-сайт або в паперовому вигляді в найближчому відділенні поліції.

    • Румунія - це держава в Східній Європі, розташована на південному сході континенту..SerializedName Україні, вона має кордони з Угорщиною, Сербією, Болгарією, Молдовою та Чорногорією. Столицею країни є місто Бухарест. 整理 Чисельність населення Румунії становить приблизно 19 мільйонів осіб. У країні говорять румунською мовою. Офіційна валюта - румунський лей.

    У країні не відмовляють у тимчасовому захисті, якщо людина вже скористалася прихистком в іншій країні ЄС. Українці, що прибули в Румунію, можуть розраховувати на допомогу з їжею, житлом, пошуком роботи та освітою. Ті, хто бажає швидше інтегруватися, можуть скористатися безкоштовними мовними курсами.

    Румунія надає правову підтримку для новоприбулих українців. Однак краще ознайомитися з усіма деталями самостійно. Інформацію про прибуття, реєстрацію та умови отримання допомоги можна знайти на веб-сайті Dopomoha.ro.

    • Нідерланди - країна в Європі, розташована на північному заході континенту. Нідерланди відомі своїми вітряними млинами, тюльпанами, каналами та велосипедами. Головним містом Нідерландів є Амстердам - культурний та економічний центр країни. Нідерланди є однією з найбільших експортерів квітів у світі та мають багату історію та культуру.

    Люди в цій країні мають можливість отримати повторний тимчасовий захист (RTB). Цей статус дозволяє їм проживати в країні протягом певного періоду часу і надає доступ до різноманітних пільг, включаючи притулок, охорону здоров'я та право на працевлаштування.

    Перш ніж вирушати з попередньої країни, потрібно підготувати необхідні документи для скасування наданого статусу.

    У яких країнах українцям відмовляють у подальшому тимчасовому захисті?

    • Чехія відмовляє у тимчасовому захисті українцям, які вже мають статус біженця, дозвіл на проживання або довгострокову візу в інших країнах, включаючи Велику Британію та Канаду.
    • Швейцарія. Виняток можливий тільки для осіб, які переїжджають з країн, де є велика кількість переселенців.
    • Якщо українці мають або мали тимчасовий захист у інших країнах, то Норвегія відмовляє в прийомі на прихисток. Винятків не передбачено.
    • Починаючи з 2023 року, Польща припиняє надавати можливість українцям, які шукають притулок в інших країнах, отримати статус біженця. Також захист не буде розповсюджуватися на українців, які вже мешкали в Польщі, але втратили свій статус з певних причин. Ці особи можуть залишатися в Польщі, але без прав на соціальну допомогу чи виплати.

    До речі, термін тимчасового захисту для українців був продовжений ще в одній країні ЄС - Данії. Що важливо знати тим, хто планує будувати своє майбутнє на території цієї країни, можна дізнатися за посиланням.