Стверджують, що дозвіл на постійне проживання українці отримають лише у випадку, якщо вони будуть мати економічну самостійність. Лише таким людям буде надане "зелене світло", тобто вони не будуть залежати від допомоги від держави. Ті, хто не можуть або не хочуть прийняти ці умови, зможуть залишитися з тимчасовим захистом.
У МВС Чехії підтвердили, що інститут тимчасового захисту для українців, які шукають порятунок від війни, буде продовжувати працювати. Одночасно, є люди, які бажають залишитися на території Чехії на тривалий термін і будувати там своє майбутнє.
Отже, ми пропонуємо економічно активним українським біженцям можливість отримати довгостроковий вид на проживання, схожий на той, який надається іноземцям з країн, що не входять до ЄС, - зазначено у повідомленні.
У відділі для біженців та міграційної політики МВС Чехії було підкреслено, що рішення було прийнято на основі прохання українських біженців, яке було висловлено українською спільнотою на території країни.
Відзначають, що в даний час законопроєкт перебуває на стадії обговорення. Розгляд його розпочнуть лише після прийняття рішення на рівні ЄС.
Яким правам наділені українці?
Українці, які отримають дозвіл на постійне проживання, отримають:
- вільний доступ до робочого ринку;
- Можливість не проходити курс адаптації та інтеграції, як іншим іноземцям;
- біометричну картку замість візової наліпки;
- Можливість зареєструвати автомобіль на себе.
Крім цього, підкреслюють, що отримати дозвіл на постійне проживання можуть всі члени сім'ї. Наприклад, якщо мама отримує його, дитина не може залишатися в тимчасовому притулку.
Для отримання дозволу на постійне проживання, необхідно:
- проживати у Чехії принаймні два роки;
- мати закордонний паспорт; - мати паспорт для подорожей за кордон.
- Надати документ, що підтверджує фінансове забезпечення для перебування на території Чехії.
- при предоставлении документа о месте проживания на территории Чехии;
- Надати висновок про відсутність судимості.
У 2025 році можуть почати діяти нові правила.