У 2024 році планета "на межі": спека може поставити нові рекорди, перевершивши показники 2023-го року.

  • 26.03.2024 12:45
  • 2 хвилини читання
У 2024 році планета "на межі": спека може поставити нові рекорди, перевершивши показники 2023-го року.

Щорічний звіт про стан клімату, підготовлений Агентством ООН з питань погоди та клімату, підтвердив попередні дані про те, що 2023 рік був найгарячішим роком за всю історію спостережень. Що очікувати у 2024-му – дізнайтесь нижче у матеріалі!

Також ознайомтеся з 15 найбільш доступними місцями для відпочинку у 2024 році у різних куточках світу.

У 2024 році температура буде ще вищою.

У свіжому звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) стверджується, що минулий рік став найтеплішим у останні 10 років. Також передбачається, що температура продовжить підвищуватися в найближчі роки.

Омар Баддур з ВМО заявив, що існує велика ймовірність того, що у 2024 році буде побито рекорд 2023 року.

У відповідь на доповідь Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що вона свідчить про наближення світу кризового стану. Він підкреслив, що планета надсилає сигнали небезпеки.

Останні роки дослідники спостерігають, що середня температура на планеті Земля перевищує історичні рівні. Поточна температура на 1,45 градусів вища за норму, наближаючись до критичної межі +1,5 градуса, рекомендовано не перевищувати експертами. Вчені застерігають, що перевищення цієї межі може призвести до руйнівних наслідків.

Світовий океан страждає від несподівано високої температури / Зображення надане Unsplash

Минулого року, згідно з тривожним звітом, понад 90% світового океану стали свідками аномальної спеки, що призвело до руйнівних наслідків для морських екосистем. Поспішне танення льоду і підвищення рівня моря сприяли виникненню екстремальних погодних явищ, таких як повені та посухи.

Проте експерти ВМО також говорять про "світлий промінь надії", пов'язаний зі зростанням виробництва відновлювальної енергії. Проте потрібно діяти вже зараз. Крім того, важливо відмовитися від спалювання копалин, щоб зменшити негативні наслідки.