Турбуєшся за своїх рідних в Україні, коли насправді мало було б на оборот - полярник розмовляє про своє перебування в Антарктиці.

  • 10.05.2024 17:31
  • 3 хвилини читання
Турбуєшся за своїх рідних в Україні, коли насправді мало було б на оборот - полярник розмовляє про своє перебування в Антарктиці.

Подібний випадок власною шкірою продемонстрував Юрій Отруба, який очолює 29-ту експедицію на антарктичну станцію "Академік Вернадський". Він поділився з журналістами "Закордон 24" враженнями працівників під час зимової ізоляції та їх бажанням повернутися додому.

Також не пропустіть шанс побачити, як відбирають полярників для роботи на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді.

Як полярники проводять зимовку в Антарктиді

Існує дві основні категорії людей, які здійснюють зимівку на дослідницьких станціях в Антарктиді. Деякі з них не планують повертатися назад, тоді як інші мають намір повторно відвідати цей льодовий континент через певний час. Рішення про те, чи пройти цей унікальний досвід ще раз, залишається на кожній окремій особі.

Українською мовою: Юрій підкреслив важливість першої зимівлі як вирішального фактора для тих, хто вирушає в експедицію на віддалену станцію. Він зауважив, що перший досвід надає корисну інформацію, яка допомагає людям краще підготуватися до майбутніх візитів, і, за повідомленням, рівень знань про виклики і реалії життя на станції під час наступних поїздок - другої або третьої - зростає на 70%.

Працівники та мешканці станції "Академік Вернадський" під час зимового сезону зіткнуться з підвищеними ризиками. На станції працює лікар, який надає обмежену медичну допомогу, але вирушаючи за межі станції, людям доведеться покладатися тільки на свої власні сили. Будь-які поїздки пов'язані з певними небезпеками, які треба уважно ураховувати.

Суттєвим є питання про хвилювання за рідних українців.

Очевидно, що тривале перебування вдалині від дому викликає змішані почуття і переживання з обох сторін. Проте, за словами керівника 29-ї експедиції, зараз їх головними переживаннями є стан рідних та близьких в Україні. В умовах останніх подій, можна очікувати, що все має бути навпаки.

Сьогоднішня реальність така, що хвилюєшся за своїх близьких в Україні, хоча, здавалося б, має бути навпаки. Особливо, коли в країні спалахнули блекаути: інформаційна тиша вдома дуже лякала. Ми постійно були в нервовому очікуванні повідомлень від наших рідних, переконуючись в тому, що з ними все в порядку, – розповів він.