Трудова зайнятість українців в Німеччині: які можливості є у біженців для пошуку роботи

  • 23.05.2024 09:16
  • 3 хвилини читання
Трудова зайнятість українців в Німеччині: які можливості є у біженців для пошуку роботи

Згідно з нещодавнім дослідженням, яке провів Інститут досліджень ринку праці та професій (IAB), німецькі фахівці з ринку праці висловлюють оптимізм щодо можливостей працевлаштування українських біженців у майбутньому. Однак понад 40% центрів зайнятості не мають достатньо персоналу для надання консультацій біженцям.

Також рекомендується ознайомлення Навіть без знання мови: у яких містах Європейського Союзу українцям найлегше знайти роботу.

Які перспективи українців на працевлаштування в Німеччині?

Інститут досліджень ринку праці та професій оприлюднив результати оцінки німецькими центрами зайнятості перспектив працевлаштування українських біженців на ринку праці Німеччини. У опитуванні взяли участь 256 центрів зайнятості, що становить 63% респондентів.

Висновки дослідження такі:

  • Вісімдесят відсотків центрів зайнятості погоджуються з твердженням, що біженці з України мають хороші шанси на працевлаштування в Німеччині в середньостроковій перспективі.
  • Більшість людей вважають, що українцям легше адаптуватися на ринку праці, ніж багатьом іншим біженцям.
  • За даними 56% центрів зайнятості, українські біженці мають необхідні знання та навички для ринку праці.

У той же час було виявлено, що 28% центрів зайнятості позитивно оцінюють можливості працевлаштування українських біженців у своїх сферах. Однак значна частина працівників цих центрів лише частково погоджуються з таким прогнозом.

У першому кварталі 2023 року близько 43% центрів зайнятості відчувають дефіцит кадрів, що ускладнює їхню спроможність надавати послуги з консультування та працевлаштування біженців.

Деякі області Німеччини не бажають приймати українців.

У Німеччині постійний приплив мігрантів залишається актуальною проблемою. Це створює значні виклики для місцевої влади, яка намагається впоратися з неочікуваним зростанням населення.

Останнім часом виникають проблеми з інтеграцією новоприбулих біженців, що призводить до зростаючого негативного ставлення до їх прийому. Є обмежені можливості для розміщення українських біженців.