Високий комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді розповів у своєму інтерв'ю "Укрінформу" про значну кількість переселенців, які бажають повернутися на свою рідну землю. Це стосується від 60 до 80% українців, які тимчасово покинули країну через воєнний конфлікт.
Також важливо ознайомитися з процедурою отримання екстреної фінансової допомоги для українців, які знаходяться в Чехії.
60 - 80% людей бажають повернутися.
Переважна більшість переселенців в Європі не планує повертатися до своїх країн походження, заявив Верховний комісар ООН. За останні опитування, які проводиться регулярно, більше 6 мільйонів біженців не мають наміру повертатися назад.
Відсоток переселенців, які нам заявляють, що бажають повернутися до України, все ще дуже високий – від 60 до 80%. Як ми зможемо їх підтримати? Незважаючи на воєнний конфлікт, багато з них стверджують, що не можуть повернутися, але ми повинні придумати способи, як допомогти людям здійснити цей важливий крок. Ми не маємо наміру примушувати нікого, – відповів Філіппо Гранді.
У Організації Об'єднаних Націй висловлюють думку, що українському уряду потрібна міцна стратегія для репатріації своїх громадян, які перебувають за кордоном.
Навіть після повернення справи у біженців не будуть такими багатогранними. Уряд потребує добре продуманої стратегії в цьому питанні, - наголосив представник ООН.
Країни Європи надихають українців на повернення.
Ресурси європейських країн, які приймають українських біженців, є обмеженими. Тому уряди цих країн розглядають різні варіанти, які можуть стимулювати переселенців повертатися в безпечні регіони України. Недавно в Чехії, Норвегії та Фінляндії оголосили про плани матеріально мотивувати українців повернутися. Що саме пропонується в цих країнах - дізнавайтесь з цього матеріалу.
Раніше вже розмовлялося про задуми проводити виплати переселенцям за їхній від'їзд у Швейцарії та Ірландії. Детальніші відомості про пропозиції цих двох країн можна знайти за посиланням.
А у Нідерландах одні депутати з певної партії розпочали дискусію щодо можливості повернення біженців до відносно безпечних західних регіонів України. Проте інші депутати парламенту Нідерландів відразу ж скритикували це пропозицію, нагадавши, що ракетні обстріли також досягають і західних областей.