Про що відбувається на ринку праці в місцевій області та які рівні заробітної плати в Україні - читайте далі у статті!
Також читайте, які очікування є щодо українців в Німеччині через 5 років: новий прогноз.
Кожен п'ятнадцятий працівник в Хорватії є іноземним.
За думкою місцевих підприємців, в Хорватії великий попит на іноземних працівників. Проте вони стверджують, що багато з них не відповідають вимогам роботодавців у країні.
Приблизно кожен п'ятнадцятий працівник в нашій країні - іноземець, і ця кількість, ймовірно, збільшуватиметься в майбутньому. Очікується, що до 2030 року в Хорватії буде близько 500 000 іноземних працівників. Вплив цього припливу на дефіцит робочої сили в країні залишається невизначеним.
Не вистачає працівників - одна з основних проблем для компаній у Хорватії. Уряд Хорватії стверджує, що країні терміново потрібні іноземні працівники, які допоможуть подолати дефіцит робочої сили.
Наташа Мікуш Жігман з компанії Podravka заявляє, що незабаром доведеться звертатися до найму іноземних працівників через нестачу місцевих кандидатів на вакантні посади.
Намагаючись привабити та зберегти іноземних працівників, Хорватія позиціонує себе як "ворота" до ЄС. Країна активно використовує цю можливість, надаючи стимули для того, щоб заохочити іноземців залишатися в Хорватії, а не шукати роботу в інших країнах.
Яких спеціалістів потрібно та на які гроші розраховують?
Найбільше в Україні потребують працівників готельно-ресторанної сфери. Також великий попит існує на продавців у магазинах та торговельних центрах, будівельників та фахівців з розвитку бізнесу, які володіють іноземними мовами. Попит на працівників з галузі сільського господарства та виробництва залишається стабільним.
В порівнянні з іншими країнами Європейського союзу, заробітні плати в Хорватії є не дуже високими. З 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата в країні зросла і тепер становить 840 євро на місяць. За даними Хорватського бюро статистики, середня заробітна плата в країні зросла до 1 326 євро на місяць. Тенденція до підвищення середньої заробітної плати в Хорватії й надалі залишається.
До речі, Хорватія не є одиною країною, де відчутний дефіцит робочої сили, також в Польщі спостерігається нестача працівників. Як це вплинуло на пошук роботи для українців - читайте за посиланням.