Робота мрії: процес відбору полярників на станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді

  • 10.05.2024 07:30
  • 2 хвилини читання
Робота мрії: процес відбору полярників на станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді

Керівник 29-ї експедиції на станцію "Академік Вернадський" Юрій Отруба розповів про процес відбору та кандидатів, які мають шанси потрапити в Антарктиду, Закордон 24.

Як відбирають полярників на станцію "Академік Вернадський"

На першому етапі кандидат подає документи для участі в експедиції. Важливо підтвердити свою професійну кваліфікацію. Конкурсна комісія оцінює, чи відповідає кандидат за своїми навичками для виконання певних завдань в експедиції.

Наступним етапом є запрошення відібраних кандидатів на інтерв'ю один на один. В цьому процесі оцінюється психологічний портрет тих, хто бажає вирушити на станцію "Академік Вернадський".

У Антарктиді ми проводимо 12 місяців у стислому колективі, з яких 8 місяців ми відокремлені і ми повністю залежимо лише один від одного. Тому одним з ключових аспектів успішної зимівлі є психологічний стан учасників, – пояснив Отруба.

На кожну вакансію обирають двох кандидатів. Потім їх направляють на медичний огляд. Лікарі або схвалюють, або не схвалюють зимівлю. Тим, кому схвалили, проводять закритий навчальний курс.

"Дві змішані групи беруть участь: ніхто ще не знає, хто буде у першій, а хто у другій. Під час тренінгу обговорюються зимівка, робота на станції та загальне становище. Відбувається колективне узгодження між учасниками зимівки. Потім формується перший та другий склад", - відзначив Отруба.

Якщо людина потрапила в другий склад, це не означає, що вона не матиме можливість поїхати на Антарктиду. Насправді шанси на це досить великі. Часто випадає ситуація, коли люди, яких відібрали у перший склад, відмовляються через різноманітні причини, такі як сімейні обставини. Тому якщо в одному році не вдалося поїхати, ймовірність велика, що в наступному році це вдасться, оскільки базова підготовка вже пройдена.