Віцепрем'єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла про деталі під час Міжнародного саміту міст і регіонів. Вона підкреслила, що з 24 лютого 2024 року постійно утримує зв'язок з Ільвою Йоганссон – комісаркою ЄС з питань міграції та внутрішніх справ. Оцінюють ситуацію кожні 3 місяці.
Ми вирішили, що статус тимчасового захисту буде продовжений, оскільки обстановка безпеки не дозволяє ухвалити будь-яке інше рішення, – підкреслила Стефанішина.
Під якими умовами може бути переглянуто рішення про тимчасовий захист?
Стефанішина підкреслила, що пріоритетом є забезпечення безпеки. Статус тимчасового захисту буде переглянуто лише у разі зміни безпекової ситуації. Тільки тоді можна буде розпочати плавний процес повернення українців додому. Проте на даний момент умов для цього немає.
Яка ситуація з українцями в ЄС?
У Європейському союзі наразі знаходиться понад 4,2 мільйона українців. Більшість з них проживають у Німеччині, Польщі та Чехії. Підкреслюється, що ступінь інтеграції українців у місцеві суспільства вражає. Останнім часом найбільше українців прибуло до Німеччини, Нідерландів і Болгарії. Найбільше біженців виїхали з Чехії, Швеції, Австрії, Данії та Польщі.