Рейтинг міст Європи, де люди відчувають найбільше задоволення від своєї роботи.

  • 06.03.2024 15:32
  • 8 хвилин читання
Рейтинг міст Європи, де люди відчувають найбільше задоволення від своєї роботи.

Для визначення того, де надаються найбільш вигідні умови праці, Європейська комісія провела власне дослідження. Згідно з його результатами було виокремлено 10 міст, де працівники найбільше задоволені своєю роботою. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає про фактори, які сприяють таким настроям працівників.

Цікавить Сакури, кінофестивалі, прогулянки без натовпів? Ось список п'яти країн світу, які варто відвідати цієї весни.

У яких європейських містах люди найбільше відчувають задоволення від своєї роботи?

У відповідності до доповіді Єврокомісії, 74% опитаних жителів Європи задоволені своєю роботою. Найкращі відгуки отримали роботодавці з великих міст та столиць, що пояснюється більш сприятливим економічним фоном у цих регіонах.

Міста, особливо великі міста та столиці, зазвичай приваблюють людей з усіх куточків країни, які шукають роботу. Вони надають більше можливостей для працевлаштування та вищу зарплату, – повідомляється у звіті.

На підставі опитувань аналітики виокремлено 6 країн, де люди найбільше задоволені умовами праці. Серед них виявилися Німеччина, Люксембург, Ісландія, Швейцарія, Данія та Швеція. Деякі країни входять до рейтингу кілька разів. Наприклад, аж 4 міста Німеччини змогли потрапити у топ-10.

Загалом список з 10 найкращих міст представляє собою наступне:

  1. Росток (Німеччина) має рівень задоволення на рівні 85%.
  2. Люксембург є країною, де рівень підтримки для населення становить 84%.
  3. Рейк'явік у Ісландії становить 84%ю
  4. Женева у Швейцарії має рівень заселеності 83%.
  5. Дортмунд у Німеччині - 83%
  6. У Берліні, Німеччина, рівень ......ставляє 83%.

У Берліні 83% працівників відчувають задоволення від своєї роботи. Зображення Unsplash.

  1. Цюрих у Швейцарії - 82%.
  2. Ольборг у Данії має рівень забруднення 82%.
  3. Мальме (Швеція) - відсоток 82%
  4. У Гамбурзі (Німеччина) проживає 81% населення.

Експерти стверджують, що широкий вибір робочих місць і висока оплата сприяють підвищенню життєвого рівня мешканців. Як наслідок, такі місця активно населяються, а їхній загальний розвиток при цьому відбувається швидше.

Як знайти задоволення в процесі працевлаштування.

Для тих, хто мріє про стабільний графік роботи, регулярні виплати та гарантії від держави, рекомендується звернути увагу на наступні 10 місць. Почніть з перевірки актуальних вакансій, серед яких можна знайти такі, де не потрібне знання іноземних мов.

Для отримання роботи в Німеччині українцям необхідно отримати дозвіл на тимчасове проживання "Aufenthaltstitel". Після цього можна отримати дозвіл на працю. Фактично, це єдиний спосіб працювати в країні без знання мови та наявності досвіду.

Данія та Швеція також спростили доступ до свого ринку праці. Тепер потрібно зареєструватися в місцевих службах зайнятості, де соціальні працівники допоможуть скласти резюме, підібрати вакансії та надати підтримку на співбесідах.

У Швейцарії можна офіційно працевлаштуватися лише особам, які мають дозвіл на проживання в країні. Цей процес може бути значно спрощений, якщо є запрошення на роботу від місцевих компаній чи роботодавців, науковий ступінь або достатня фінансова спроможність для самозабезпечення.

Коли працю знайдено, швейцарський роботодавець звертається до імміграційного органу в місцевому кантоні. Після отримання дозволу на роботу та згоди від Державного секретаріату з міграції кандидат може проживати та працювати в країні.

Пошук роботи у Люксембурзі та Ісландії є ще складнішим, ніж у інших країнах. Громадянам третіх країн доведеться пройти кілька етапів пошуку роботи і провести переговори, оскільки ринок праці тут є досить закритим.

Кандидат може знайти вакансію на підприємстві або організації, які зареєстровані в країнах. У Люксембурзі перевагу надається місцевим мешканцям. Якщо вони не відгукнуться протягом 3 тижнів, заявку на роботу може подати представник іншої країни.

Після цього роботодавець і іноземець укладають угоду, в якій визначаються умови переїзду, культурної та мовної адаптації тощо. В Ісландії також необхідно звернутися до відділу Міграції. Якщо департамент підтвердить, що кандидат відповідає всім вимогам, можна подавати на візу.

Також ознайомтесь з Люксембургом, Ліхтенштейном, Сан-Марино: що важливо знати українцям, подорожуючи у ці мікродержави Європи.

Українською мовою найменше задоволених своєю роботою людей.

У звіті Єврокомісії також виділені країни, де місцеве населення не дуже задоволене наявністю роботи, її якістю та заробітною платою. Серед них Греція, Італія, Угорщина та Іспанія.

Зазначено також, що якщо мешканці міст задоволені роботою на близькому рівні, то жителям сільської місцевості досі складно знайти роботу. Це свідчить про значний розрив між великими містами і провінційними містечками.

Найменшу оцінку задоволеності своєю роботою отримали:

  • Іракліон - місто на острові Крит в Греції.
  • столиця Греції, є одним із найстаріших міст Європи. Вони були засновані близько 3000 років тому і мають багату історію та культурний спадок. Афіни є домівкою для багатьох археологічних пам'яток, таких як Парфенон, який є символом давньогрецької цивілізації. Поруч з цим, місто також славиться своєю сучасною культурою, мистецтвом, театром та кухнею. Афіни - це чудове місце для вивчення історії, насолоди красою та смакування традиційних грецьких страв.
  • Скоп'є (Північна Македонія) - це столиця країни.
  • Столиця Сербії - місто Белград.
  • Місто Подгоріца знаходиться в Чорногорії.

Також у містах Валлєтта (Мальта) та Кошице (Словаччина) стало менше задоволених роботою.

В Європі багато працівників не задоволені своєю роботою / Зображення з Unsplash

Зокрема, у деяких містах, таких як Нікосія (Кіпр) і Болонья (Італія), було помітне покращення: рівень задоволеності роботою зрос на 7% і в Анталії – на 6%.

Дедалі більш популярною країною для працевлаштування є Нідерланди. Тут можна дізнатися, які вакансії є актуальними сьогодні, а також скільки можна заробити навіть без знання мови. Подробиці за посиланням!