Українців попереджають, що найлегше знайти роботу у великих містах. Там надається найбільше вакансій. Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo вивчив, у яких країнах ЄС найефективніше шукати роботу для українців.
Європейська рада вже продовжила строк дії тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. У країнах, які приймають цих біженців, українці можуть законно знаходити роботу та будувати свій майбутній шлях.
Найлегше знайти роботу можна за даними Єврокомісії.
Європейська комісія оновила інформацію щодо ситуації на ринку праці в ЄС. Зазначають, що найбільше можливостей для біженців знайти роботу існують у північних та західних країнах Європи.
Лідером за кількістю вакансій для українців є Чехія. Найкраще шукати роботу у Празі. Крім того, популярні серед українців є міста Брно та Острава, де також часто відкриваються вакансії. Бажаючі можуть завдяки цьому знайти роботу й отримати право на працевлаштування.
- Продовжувати розвивати кар'єру у вибраній сфері ще на батьківщині.
- пройти навчання й освоїти нову професію.
Звичайно, найпростіше знайти роботу для людей, які володіють чеською мовою хоча б на початковому рівні. Проте кандидатам, які наразі не володіють мовою, не варто впадати у відчай. І для них знайдуться вакансії. Крім того, в Чехії регулярно надаються мовні курси для всіх охочих.
Крім того, Єврокомісія відзначає такі міста за легкістю з якою українці можуть знайти роботу.
- Клуж-Напока - друге за розміром у Румунії.
- Мюнхен є столицею Баварії в Німеччині.
- Братислава - столиця Словаччини.
- місто Гамбург у Німеччині;
- Осло - столиця Норвегії.
- Стокгольм, столиця Швеції;
- Варшава (Польща) - столиця Польщі.
Італія показує найгірші показники за кількістю вакансій для українців. Найскладніше знайти роботу у Палермо, Неаполі, Турині та Римі. Також мінімальну кількість вакансій має іспанське місто Ов'єдо.
Населення України отримує попередження: незалежно від країни, в якій ви проживаєте, найкраще шукати роботу у великих містах. У сільській місцевості обмежена кількість вакансій, та часто місцеві мешканці конкурують за них.
Українцям рекомендують шукати роботу своєї мрії у великих містах.
Загальний рекорд встановлює Литва.
Заступниця голови Верховної Ради України, Олена Кондратюк, повідомила, що Литва показує дуже позитивні результати у працевлаштуванні українців. За період з 24 лютого 2022 року на території країни зареєструвалися 84 тисячі українців.
З того часу хтось поїхав далі або повернувся до України. З тих, хто залишився, офіційно працевлаштовані 30 000 українців. Це, безумовно, рекордний показник для країн Європи, - підкреслила Кондратюк.
Крім того, Литва зробила важливий крок і дозволила працювати на своїй території протягом 3 років людям без знання мови.
Які країни спростили процес працевлаштування для громадян України?
Німеччина. Уряд країни активно допомагає українцям інтегруватися у місцевий ринок праці. Для цього умови працевлаштування для біженців стали більш простими. Наприклад, заборону працювати для біженців з пунктів первинного прийому мігрантів скасували вже через 6 місяців (раніше було 9). Також послабили мовні вимоги.
Норвегія дозволила українцям отримувати високооплачувану роботу в транспортному секторі. Раніше для подання резюме необхідно було прожити на території Норвегії принаймні 4 роки, але тепер таку можливість мають і громадяни України.
Швейцарія планує скасувати обов'язковий дозвіл на роботу від місцевої влади. Ця ініціатива спрямована на інтеграцію українських біженців у ринок праці країни до 2024 року.
Не тільки країни Європейського Союзу: які країни є найкращими для працевлаштування
В Європі було проведено велике дослідження, щоб визначити, які країни є найбільш комфортними для балансу між роботою та особистим життям.
Першість у рейтингу посіла країна, що не є членом ЄС, але підтримує тісні стосунки з Союзом, зокрема у питаннях вільної торгівлі – Нова Зеландія. Ця острівна держава пропонує своїм працівникам 30+ днів відпустки на рік, а також оплату у розмірі 80% від зарплати під час хвороби.
Крім цього, до трійки лідерів увійшли Іспанія та Франція. Вони мають відносно коротких робочих тижнів та пропонують людям від 36 днів щорічної відпустки.
Також рекомендується людям, які мають необхідні фахові навички та особисті якості для пошуку роботи на світовому ринку праці, звернути увагу на такі країни:
- Австралія є країною, розташованою на острові в Південному полушарі Землі.
- Данія - країна в Північній Європі, розташована на скандинавському півострові.
- Норвегія - країна, що розташована на північному заході Європи.
- Нідерланди - країна в Західній Європі, розташована на узбережжі Північного моря.
- Сполучене Королівство.
- Країна, що знаходиться в Північній Америці, що має величезну територію, що складається з десятків провінцій і територій. Відома своєю природою, культурою та розвиненими технологіями.
- Країна Бразилія.
Нова Зеландія перемогла за рівнем балансу між роботою та особистим життям / Фото Unsplash
якийсь робота? Тут має бути вимога: "Тобі потрібно зайнятися пошуками нової трудової діяльності!" Гарні поради стосовно того, як знайти собі цікаву і вигідну роботу, часто служать хорошою опорою для тих, хто хоче змін у своєму житті. Також важливо не зупинятися на досягнутому, постійно підвищувати свої професійні навички та шукати нові можливості для саморозвитку.
Українцям, які в даний момент шукають роботу, радять:
- Проаналізувати ситуацію на ринку праці і зрозуміти, що робити далі: будувати кар'єру у звичній для себе сфері або опанувати нову професію.
- Освоїти іноземні мови (зокрема, англійську та мову країни, де ви знаходитеся) або покращити свої вже існуючі знання.
- Знайти навчальні курси з метою підвищення рівня своїх технічних навичок у вибраній галузі;
- скористатися кар'єрними консультаціями або, у разі можливості, запросити підтримку від ментора;
- Готовність до тривалого процесу (для пошуку вакансії мрії, може знадобитися принаймні декілька місяців).
Загалом європейський ринок праці зараз переживає складні часи. Однак для біженців є можливість знайти роботу. Головне - постійно покращувати свої навички, відслідковувати вакансії (особливо у своїй галузі) та не соромитися звертатися за допомогою до кар'єрних експертів країни, в якій проводиться пошук роботи.