Острів Гайола розташований недалеко від берегів Неаполя. Це не дуже складно дістатися туди, проте подорожники не поспішають відвідувати це чарівне місце.
Мешканці, які живуть поблизу, не ризикують наближатися до острова Гайола. Вони впевнені, що цей острів проклятий і приносить своїм відвідувачам багато нещастя.
Острів Гайола є найбільшим островом озера Ладога в Росії. Він розташований на південь від острова Валаам та є частиною Валаамського архіпелагу. Острів є дуже популярним серед туристів та паломників, оскільки на ньому знаходяться багато історичних пам'яток, а також духовних об'єктів, таких як храми та монастирі. Крім того, на острові є прекрасна природа, ліси та мальовничі краєвиди, які приваблюють людей з усього світу.
Гайола - це дві невеликі скелі, які з'єднує міст. Там розташувалася старенька покинута вілла. Раніше це будинок нагадував про велич: у просторих кімнатах лунала музика, гості підіймали келихи з ігристим.
У той самий час щасливе життя на території Гайола було лише уявленням. Протягом років власників підстерігали лиха. Так почалася легенда про проклятий острів.
За легендою, колись на острові Гайола проживав Вергілій, який щедро ділився своїми знаннями з учнями. Через багато років на цьому острові знайшов притулок відлюдник. Він врятувався завдяки морякам, які проходили повз Гайолу й ділилися їжею.
На острові згодом поселився підприємець Луїджі де Негрі, який звів чудову віллу. Проте незабаром він почув на собі прокляття острова, оскільки занепав.
У початку ХХ століття острів Гайола привернув увагу капітана корабля Гаспаре Альбенга. Але декілька років потому сам острів "забрав" його. Під час корабельної аварії капітан Альбенг потонув і за словами місцевих мешканців, ні його тіла, ні уламків судна так і не вдалося знайти.
Після цього острів став власністю швейцарського бізнесмена Ганса Брауна. Проте він не зміг довго насолоджуватися Гайолою. Згодом його тіло було знайдено, обмотане килимом, а дружина Брауна - потонула.
Яка доля витає перед іншими власниками?
- Торговець парфумерією Отто Грюнбек помер від серцевого нападу.
- Швейцарський фармацевт Моріс Ів Сандоз, ставши безумним, покінчив життя самогубством під час перебування в спеціалізованому закладі.
- Керівник страхової компанії Джанпаскуале Граппоне потрапив за ґрати через невиплачені зобов'язання.