Керівник 29-ї експедиції на станцію "Академік Вернадський" Юрій Отруба розповів журналу "Закордон 24" про те, які виклики та загрози стикаються українські полярники.
Отруба зауважив, що коли полярники виходять за межі станції, вони мають розраховувати тільки на свої сили. Кожен вихід або виїзд пов'язаний із певними ризиками. В історії станції траплялися випадки, коли люди не могли вчасно повернутися на станцію, або раптом закінчувались запаси їжі і зв'язок втрачався.
Чи є можливість здійснити евакуацію зі станції?
З станції "Академік Вернадський" можна організувати евакуацію. Зазвичай це все залежить від ряду обставин. Тим часом, Отруба зауважив, що його експедиціям пощастило.
Якщо взяти таку зиму, яка зараз, евакуація буде дуже складною. Але, на мою думку, це можливо. Евакуювати можна не лише на кораблі, але й повітряними засобами. Льоняної смуги немає, але можна долетіти з антарктичних баз на 400 кілометрів до нас, щоб врятувати члена екіпажу, - пише у повідомленні.
Зазвичай українські полярники можуть покидати територію "Академіка Вернадського". Переміщення сушею можливе на відстань до 5 кілометрів, а морські відстані подолають на човнах.