"Пекельний рай" на висоті 5 кілометрів: яким є життя у найвищогірнішому місті на планеті.

  • 29.05.2024 16:15
  • 3 хвилини читання
"Пекельний рай" на висоті 5 кілометрів: яким є життя у найвищогірнішому місті на планеті.

Близько 80 мільйонів людей проживають на висоті понад 2 500 метрів над рівнем моря, і найбільше з них знаходиться в Південній Америці, Центральній Азії та Східній Африці. Одне з цих високогір'ях міст відзначається серед інших. Розташоване у перуанських Андах, це місто відоме як "диявольський рай".

Жителі відомого курорту встановили ланцюги для відгородження себе від туристів.

Як у Ла-Ринконаді живуть люди?

Його 30 тисяч мешканців проживають на висоті від 5 000 до 5 300 метрів над рівнем моря, що робить його найвищим постійним населеним пунктом на Землі. 60 років тому це місто з'явилося як поселення шахтарів біля золотодобувної шахти.

Життя в Ла-Ринконада вкрай важке. В місті відсутні водопровід, каналізація та місце для сміття. Продукти харчування постачаються з нижніх районів, а електрика була введена лише у 2000-х роках, повідомляється.

У гірських регіонах, таких як Ла-Ринконада, люди, які не проживають тут постійно, можуть відчувати задишку та прискорене серцебиття. На високих висотах зменшується рівень кисню, що призводить до зниження атмосферного тиску. У зв'язку з цим легені та серце вимушені працювати активніше, щоб забезпечити тканини організму киснем.

Ла-Рінконада - це дійсно велике місто, а не просто селище в горах / Знімок з відео.

Існує такий стан, як гостра гірська хвороба, коли людина перебуває на великій висоті і відчуває дефіцит кисню. Серед симптомів можуть бути головний біль, втома, нудота і втрата апетиту. Однак організм зазвичай звикає до цього стану протягом тижня-двох.

У Ла-Ринконаді жителі показали ознаки пристосування до низькокисневого середовища.

  • зросла місткість легенів.
  • Гемоглобін у крові.

Ця адаптація дозволяє крові переносити більше кисню, але також може призвести до надмірної кількості еритроцитів, що спричиняє ризик розвитку хронічної гірської хвороби. Наявні такі симптоми, як головні болі та задишка, які поширені серед населення, страждає від них кожен четвертий житель міста.

Вигляд міста з сусідньої гори красивий. Це зафіксовано на відео.

До речі, в Італії відкрилася нова траса в Доломітових Альпах - на семь днів. Маршрут складає 170 кілометрів і пролягає через кілька італійських сіл, де можна зупинитися на ніч (зараз є близько 50 варіантів розміщення).