Оренда житла в Німеччині: яка ціна і де шукати варіанти.

  • 29.04.2024 16:32
  • 8 хвилин читання
Оренда житла в Німеччині: яка ціна і де шукати варіанти.

Німеччина є однією з найбільш популярних країн серед українців, що шукають нове місце проживання. На весні 2024 року там вже зареєстровано понад 1,6 мільйона українців. Однією з найгостріших проблем для них є пошук комфортного та доступного житла в оренду. У квітні цього року попит на житло значно перевищив пропозицію у деяких федеральних землях Німеччини, що призвело до подорожчання квадратних метрів.

Незважаючи на це, людей закликають зберігати оптимізм: орендувати квартиру або будинок у Німеччині – ще можливо. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розглянув, що варто знати, щоб пошук житла був простим та спокійним процесом.

Яка ціна оренди житла в Німеччині?

Німеччина не вважається однією з найбільш дорогих країн ЄС, але не варто очікувати дуже доступних цін. Це стосується всіх видів послуг, включаючи оренду житла.

Загалом фахівці рекомендують знайти житло ще до переїзду, щоб почуватись впевнено, коли прибудеш на територію Німеччини. Найбільш доступно орендувати житло у сільській місцевості. Однак більшість українців віддають перевагу переїзду в великі міста країни, оскільки там найлегше знайти роботу.

Протягом трьох років експерти проводили дослідження, щоб визначити, де саме в Німеччині найбільш дорого і найбільш доступно орендувати житло. Отриманий результат дуже вражає.

Серед найдорожчих міст Німеччини виявився не Берлін, а Мюнхен, столиця Баварії. Протягом цілого року велика кількість туристів збирається саме тут, а Октоберфест, який проводиться у місті щорічно, є однією з найпопулярніших подій в Європі. Вартість проживання у передмісті Мюнхена "кусається", але є і позитивні моменти – це одне з лідерів за кількістю вільних робочих місць. Крім того, саме в столиці Баварії заробітні платні найвищі в Німеччині.

Також дуже високі ціни на оренду житла в:

  • У Франкфурті;
  • Штутгарт - місто в Німеччині.

У доступне за ціною житло можна знайти у федеральних землях Тюрингія та Саксонія.

Загалом в Німеччині середні ціни на житло такі:

  • Оренда студійної квартири в центрі великого міста коштує від 650 до 1500 євро плюс комунальні послуги.
  • Квартира-студія за межами міста: вартість від 510 до 930 євро плюс комунальні послуги.
  • Квартира з однією спальнею у центрі великого міста коштує від 830 до 1800 євро плюс комунальні послуги.
  • Квартира з однією спальнею за межами міста коштує від 650 до 1300 євро плюс комунальні послуги.
  • Двокімнатна квартира коштує від 1100 до 2400 євро + комунальні послуги.

Подальша оренда житла виходить за межі бюджетного сегменту і стартує від 1200 - 1300 євро + комунальні послуги.

Крім цього, орендар може отримати знижку до 30% від орендної плати, якщо виявить певний дефект у квартирі. Зниження можна отримати на весь період, поки дефект не буде усунутий.

Найголовніше - вибрати дійсно зручний для себе варіант / Unsplash.

Де можна шукати житло в Німеччині

Важливо зазначити, що в Німеччині - одній з найбільш заселених країн у ЄС - постійно ведеться полювання за вільними квартирами. Навіть місцевим жителям не так просто знайти ідеальне житло для оренди. Тому всім, хто шукає житло, рекомендується постійно перевіряти спеціалізовані сайти. Серед них:

  • Іммобільний дослідник24
  • WG-Gesucht це німецький онлайн сервіс для пошуку співмешканців.
  • Immonet - це інтернет-платформа для пошуку та оренди нерухомості.
  • ImmoWelt - це великий онлайн портал нерухомості, де ви зможете знайти широкий вибір об'єктів на будь-який смак і бюджет. Наш сервіс допоможе вам швидко знайти ідеальне житло для себе або інвестицій. Звертайтесь до нас, і ми допоможемо вам знайти найкращий варіант житла!
  • eBay Kleinanzeigen є одним з найбільших онлайн-платформ для купівлі та продажу товарів у Німеччині.
  • Компанія "HomeCompany".

Також добрим варіантом для пошуку є українські спільноти в соціальних мережах. Фактично, це саме сарафанне радіо, тільки перенесене у віртуальну сферу. Крім того, якщо оренда житла самостійно є дорога, можна спробувати знайти компанію для спільної оренди.

Ще один варіант - придбати друковані періодичні видання, в яких розміщені квартирні оголошення. Надіятися тільки на це - вельми оптимістично. Однак іноді це може працювати за принципом "шукав мідь, знайшов золото". Тим часом треба бути дуже обережними з місцевими агентами.

На що потрібно бути готовим фінансово.

Першим додатковим витратою, яка повинна бути врахована при оренді житла в Німеччині, є застава на випадок шкоди, завданої майну. Зазвичай її сума становить 1-3 місячні платежі за оренду квартири. Наприклад, якщо щомісячний платіж за житло складає 1 000 євро, застава буде від 1 000 до 3 000 євро.

Якщо після виїзду орендарів власник житла не виявляє серйозних пошкоджень, застава може бути повернута. Проте слід мати на увазі, що грошові операції в Німеччині займають більше часу. Тому часто кошти повертаються в середньому через 4 місяці після завершення терміну оренди.

Дивитися телебачення потрібно оплачувати окремо / Unsplash

Також важливо, що за комунальні послуги люди, які орендують квартири, сплачують окремо. Необхідно бути готовими психологічно і фінансово до сплати податків на телебачення та радіо. Зазвичай їх необхідно включати до свого бюджету, незалежно від того, чи використовує хтось ці послуги. Таким чином держава підтримує суспільне мовлення.

Також важливо, що особи, що орендують квартири, самостійно оплачують комунальні послуги. Крім того, необхідно мати на увазі фінансові витрати на податки на телебачення і радіо, які також потрібно включати в свій бюджет незалежно від того, користується хтось цими послугами чи ні. Це допомагає державі підтримувати громадське мовлення.

Як правильно поселитися з улюбленцем в новому житлі.

Зазвичай домашні улюбленці вказуються в орендному договорі. В разі відсутності цієї умови квартирант може завести собі маленьких тварин, наприклад, шиншил або хом'яків. Однак у випадку, якщо він хоче привести у квартиру собаку чи котика, необхідно обговорити це питання з власником.

Необхідно обговорити питання домашнього улюбленця заздалегідь.

Незважаючи на різні труднощі, українці все ще вибирають Німеччину для постійного проживання. Більшість з них оцінюють свій досвід як позитивний. Все вийде: наприклад, можна знайти зручне житло для себе. Головне - не відчаїватися та не панікувати.