Оренда житла в Чехії: які можливості запропонують різні регіони країни та де шукати варіанти.

  • 17.04.2024 16:16
  • 8 хвилин читання
Оренда житла в Чехії: які можливості запропонують різні регіони країни та де шукати варіанти.

Однією з країн, куди українці активно переїжджають, є Чехія. Згідно з новими положеннями Lex Ukrajina 6, вони можуть проживати у гуманітарному житлі 150 днів після прибуття до країни. Починаючи з 1 вересня, цей термін буде скорочений до 90 днів. Після цього українцям потрібно буде залишити надане житло і самостійно орендувати квартиру або кімнату.

Також ознайомтеся з правилами в'їзду та проживання в Нідерландах для українців у 2024 році.

Пошук житла в Чехії можна провести самостійно або скористатися послугами агентств нерухомості, але у другому випадку потрібно буде сплатити комісію рієлтору. Проте все ж можна заощадити час та гроші. Щоб досягти цього, варто звернутися до міжнародного сервісу з переказу коштів TransferGo, який розповість, як це зробити найефективніше.

Які тарифи за оренду у різних регіонах Чехії?

Прогнозовано, що до 2024 року кількість шукачів житла в Чехії збільшиться. Це призведе до зростання попиту на квартири у містах, де вже зараз відчутний дефіцит житлової площі, за оцінками Чеської асоціації орендарів (ANB).

Найвища вартість оренди залишається найвищою у столиці Чехії - Празі. Середня ціна оренди за квадратний метр тут складає 395 крон (понад 15 євро або майже 660 гривень). Це означає, що оренда квартири площею 50 квадратних метрів обійдеться близько в 20 000 крон (33 410 гривень) на місяць.

Щоб зекономити на житлі, можна орендувати квартиру в інших регіонах України. Багато невеликих міст пропонують значну кількість гарних та вигідних варіантів.

У Празі найвищі ціни на оренду житла / Зображення Unsplash

Так, Устецький край має найбільш доступну оренду квартир - 172 крони за квадратний метр, за ним йде Моравсько-Сілезький край - 180 крон за квадратний метр. Нижчі ціни в цих регіонах пояснюються розвитком важкої промисловості та близькістю до кордону з Німеччиною та Польщею.

Серед найбільш доступних регіонів для оренди в Чехії виділяють:

  • Устецький край коштує 172 крон за квадратний метр (що дорівнює 7,2 євро).
  • Моравсько-Сілезький край коштує 180 крон за квадратний метр (що складає 7,5 євро).
  • Висотний край - 182 крони за квадратний метр (7,6 євро).
  • Карловарський край коштує 184 крони за 1 квадратний метр, що дорівнює 7,7 євро.
  • Земельна ділянка в Злінському краї (Чехія) коштує 194 крони за квадратний метр, що дорівнює 8,1 євро.

Рекомендації для орендарів

Спершу варто шукати квартири з більшою площею. Їх попит не є дуже великим, тому це може прискорити заселення. Крім того, багатокімнатні квартири є хорошим варіантом для спільної оренди з іншими переселенцями з України. Таким чином, вдасться втягнути до пошуків більше людей, а також суттєво заощадити кошти.

Крім цього, можна звернути увагу на житло без меблів, але з усією необхідною технікою – холодильником, плитою, пральною машинкою та іншим. Зазвичай оренда такого помешкання обходиться дешевше, а базові речі можна отримати, переглядаючи оголошення у соціальних мережах, де часто пропонують вживані меблі, техніку та декор за доступними цінами або навіть безкоштовно.

Під час пошуку житла не варто довіряти підозріло низьким цінам. За здавна привабливими пропозиціями можуть приховуватися недоліки та потенційні ризики шахрайства. Наприклад, квартири з недостатнім опаленням і високим рівнем вологості швидко обрастуть пліснявою. Неутеплені будинки взимку потребують додаткового опалення, що обійдеться в додаткові витрати.

Отже, майбутнім орендарям важливо уважно оглянути будь-яку нерухомість і взважити всі переваги та недоліки перед тим, як приймати рішення про поселення.

Швейцарія планує перезавантаження свого ринку праці, що може бути цікавим для українців. Важливо знати всі дрібниці цієї ситуації.

Аспекти оренди: необхідні умови договору.

Після вибору помешкання, орендар і орендодавець починають підписувати документи. Основним з них є угода про оренду нерухомості, в якій вказується, що власник надає право використовувати майно на певний термін. Документ вказує площу житла, суміжні приміщення, орендну плату, комунальні витрати та інші важливі деталі.

Для того, щоб бути дійсним, орендний договір може містити лише необхідну мінімальну кількість інформації. Достатньо:

  • встановити сторони угоди - орендодавця та орендаря,
  • визначити її ціну та оцінити можливі ризики - важливі кроки при укладанні угоди купівлі-продажу нерухомості.
  • Чітко визначити, що мається на увазі під орендою - передачу нерухомості у тимчасове користування.

Однак, угода про оренду, яка має лаконічний характер, може призвести до збільшення ризику непорозумінь і конфліктів. Тому рекомендується включити всі важливі деталі у договір, щоб уникнути можливих розбіжностей у майбутньому.

Які пункти варто включити у договір оренди житла?

Крім необхідного мінімуму, необхідно включити в договір оренди додаткову інформацію, таку як:

  • термін оренди, визначений угодою, означає період часу, протягом якого орендодавець надає орендареві право користуватися майном за плату.
  • фінансову інформацію (збільшення орендної плати та додаткові витрати),
  • За яку сторону відповідає за ремонт та усунення дефектів?
  • Деталі щодо дострокового припинення угоди оренди та його наслідки.

Корисні ресурси для пошуку житла в Чехії

У Чеській Республіці різні веб-сайти пропонують оголошення від власників нерухомості, а також послуги ліцензованих агентів з нерухомості. Найбільш популярні сервіси включають:

  • Sreality.cz - сервіс, що дозволяє користувачам обирати на карті бажане місто, встановлювати конкретні вимоги до свого ідеального житла, такі як наявність зручностей неподалік та матеріали, використані при будівництві, а також вказувати бажані рейтинги для варіантів житла.
  • На сайті Bezrealitky.cz доступна інтерактивна мапа, яка відображає місцезнаходження квартири, інформацію про інфраструктуру навколо, розмір щомісячної орендної плати та комунальні послуги. Також відвідувачі можуть знайти дані про технічні характеристики квартири та зручності, які надає орендодавець.
  • Host4 Ukraine - мережа хостелів, створена спеціально для українців. Всі кімнати пройшли перевірку на сайті, і деякі з них навіть пропонують безкоштовне проживання для українців.

Також можна скористатися такими ресурсами під час пошуку:

  • Портал Reality.idnes.cz
  • Сайт Reality.bazos.cz
  • Ceskereality.cz - сайт для пошуку нерухомості в Чехії.
  • Ulovdomov.cz - це веб-сайт, що надає послуги по пошуку та оренді житла.
  • Maxima.cz це сайт.
  • Remax-чеська.cz;
  • Сайт MMreality.cz.