Однією з умов для отримання нового статусу буде мати економічну самодостатність. Це зазначено на офіційному веб-сайті чеського Міністерства внутрішніх справ.
Також важливо дізнатися, в яких країнах Європейського Союзу українцям можна буде отримати повторний захист у 2024 році.
У Чехії українцям пропонуватимуть інший вид проживання.
У недавній заяві від 3 квітня 2024 року Міністерство внутрішніх справ Чехії оголосило запропоновані зміни до закону Lex Ukraine. Уряд планує розширити можливості для українських біженців перебувати в країні, надавши їм можливість отримати довгостроковий дозвіл на проживання після виконання певних вимог.
Українські біженці, які мають достатній ресурси і не потребують допомоги від держави, тепер будуть мати можливість змінити свій статус з тимчасового притулку на довгострокове проживання згідно з законом "Про проживання іноземців".
Режим тимчасового захисту для українських біженців буде продовжуватися. Деякі з них бажають залишитися у Чехії надовго і мати чітку перспективу. Тому ми пропонуємо економічно активним українським біженцям можливість отримати дозвіл на постійне проживання, - повідомив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.
Можливість переходу з тимчасового захисту на довгострокове проживання буде застосовуватися лише до тих біженців, які відповідають вимогам:
- Мінімальний термін перебування в Чехії з тимчасовим захистом становить 2 роки.
- економічна автономія.
Перехід буде легким і схожим на процедуру електронної реєстрації для продовження тимчасового захисту.
Українці, які перебувають у Чехії, отримають можливість отримати дозвіл на постійне проживання замість тимчасового захисту / Фото Unsplash.
Варто відзначити, на даний момент в Чехії зареєстровано 338 736 біженців з України. Тимчасовий захист на європейському рівні буде діяти до березня 2025 року. Другий квартал 2024 року заплановано для обговорення наступних кроків щодо статусу перебування українців у ЄС.
До речі, таку пропозицію щодо переходу українців зі статусу тимчасового захисту на дозволи на тимчасове проживання також висловило МВС Польщі.
Українці, які проживають у Чехії, отримують листи від банків.
Біженці з України, які знаходяться в Чехії, отримали листи-попередження. У них було зазначено, що дані про їхні рахунки передадуть до Спеціалізованого фінансового управління.
Це попередження викликало багато запитань серед біженців. Що означає передача таких даних та які наслідки можуть бути за неофіційні доходи в Чехії - далі ви дізнаєтесь.