Відповідно до обурення щодо великої кількості біженців, які шукають притулок у країнах Європи, німецькі чиновники висувають ідею нової системи розподілу прибулих українців серед країн Європейського союзу.
Також ознайомтеся з життям українців у ЄС: який статус краще обрати та які можливості доступні.
Німеччина бажає сповільнити прихід українців.
У Німеччині перебуває найбільша кількість українських біженців серед країн Європейського Союзу - більше 1,3 мільйона осіб. Постійний приплив українців, які місяць у місяць прибувають до Німеччини, свідчить про необхідність постійного надання тимчасового захисту цим людям у регіоні.
Німеччина рішуче дотримується принципу солідарного розподілу тих, хто шукає захист, і вважає, що обговорення та пошук рішення особливо важливі через вторинну міграцію з інших держав-членів ЄС, – зазначив речник Федерального МВС.
У Європейському союзі зараз ведуться дискусії про посилення правил щодо розміщення українських біженців. Термін дії тимчасового захисту, який передбачено діючою директивою, закінчується 4 березня 2025 року.
У своїй останній заяві політик Хельге Лінд заявив, що Європейська комісія розглядає можливість продовження статусу захисту ще на один рік. Це рішення отримало підтримку всіх країн-членів ЄС.
З усім цим, можливе впровадження нового режиму розподілу викликає питання про можливі зміни в процедурі захисту.
До речі, Німеччина активно підтримує українців у їхній боротьбі за свою свободу. Для людей, які знайшли притулок на території країни, намагаються створити комфортні умови. Наприклад, земля Гессен готова зробити українську другою іноземною мовою у місцевих школах.