Нове опитування виявило, яка кількість українських біженців планує залишатися у Чехії протягом найближчих років.

  • 16.02.2024 13:31
  • 4 хвилини читання
Нове опитування виявило, яка кількість українських біженців планує залишатися у Чехії протягом найближчих років.

Рівень володіння чеською мовою серед дорослих та дітей постійно покращується, і тому не дивно, що українці все більше зацікавлені влаштувати своє життя саме там. Дізнайтеся більше про те, яка кількість біженців в Чехії не має бажання повертатися назад до України.

Також ознайомтесь з "Значним зниженням": до популярної країни ЄС зменшився прихід біженців з України.

Інтеграція українських переселенців в Чехії

За даними опитування компанії PAQ Research, 58% українських переселенців не мають наміру повертатися до України протягом наступних двох років. Це свідчить про їх готовність до інтеграції у чеське суспільство.

Улітку 2024 року 52% опитаних мають намір залишитися в Чехії на тривалий час.

У Чехії залишається близько 310 тисяч біженців. Понад половина з них планує залишитися принаймні ще два роки, це стосується 180 тисяч осіб. У зв'язку з триваючою війною неможливо очікувати повернення більшості інших найближчим часом до України - так вказують автори дослідження.

Зазначається, що у листопаді 2023 року бажання повернутися до України висловили 37% респондентів, а в червні ця цифра зросла до 44%. Серед біженців у віці 29 років частіше зустрічається намір залишитися в Чехії (65%), тоді як серед людей віком від 50 років таким наміром висловились 40% опитаних.

Більшість тих, хто бажає повернутися до України, мають низький рівень володіння чеською мовою (54%). Також серед них значна кількість осіб з найнижчим рівнем доходів (47%).

У звіті також зазначається, що рівень володіння чеською мовою серед українських біженців покращується, особливо серед дітей. Проте, не всі діти успішно адаптуються до шкільного середовища, а деякі біженці зазнають дискримінації у різних сферах життя. Зауважується, що 80% українських дітей у віці від 3 до 17 років можуть висловлюватися чеською мовою хоча б кількома реченнями, а 57% з них здатні спілкуватися у звичайних ситуаціях.

Яка кількість українських біженців планує залишитися у Чехії? / Фото Unsplash

З якими труднощами українці зіткнулися в Чехії?

Більшість біженців зазнали словесних нападів через своє походження.

  • 29% людей, що брали участь у опитуванні, стверджують, що вони пережили дискримінацію під час пошуку житла.
  • 21% - під час пошуку роботи,
  • 18% відсотків людей шукають лікаря.
  • 36% відзначили, що не зустрічали жодного випадку дискримінації.

У багатьох випадках, умови праці для переселенців залишають бажати кращого. У листопаді 2023 року роботу мали лише 72% працездатних переселенців, а у червні цього року цей показник зменшився до 67%. Більшість з них змушені приймати нестабільні графіки роботи та працювати в невигідних умовах.

Половині людей необхідно працювати у вихідні або до пізньої ночі. Приблизно 40% отримують меншу заробітну плату, ніж чехи на тих самих посадах. А 30% змушені брати додаткову роботу, щоб забезпечити себе життєвими потребами.

Нагадаємо, основна мета Чехії до 2024 року - сприяти інтеграції українців. Щодо основних змін у чеському законодавстві, які важливо врахувати українським громадянам, детальніше читайте за посиланням.