Нідерланди для українців: що потрібно знати про в'їзд та проживання у 2024 році

  • 12.04.2024 14:21
  • 7 хвилин читання
Нідерланди для українців: що потрібно знати про в'їзд та проживання у 2024 році

Для зроблення переїзду в Нідерланди якнайлегшим і комфортнішим, важливо ознайомитися з умовами переїзду, способами оформлення дозволів і можливостями, які пропонує країна, заздалегідь. Міжнародний сервіс TransferGo зібрав усю необхідну інформацію у своєму новому матеріалі.

Також дивіться, у яких країнах Європейського Союзу українці зможуть отримати повторний захист у 2024 році: умови.

Тимчасовий захист для громадян України в Нідерландах

Громадяни України підпадають під регламент тимчасового захисту (RTB), що надає їм можливість отримання прийому та медичної допомоги в Нідерландах протягом обумовленого періоду.

Благодаря Директиве украинцы могут рассчитывать на:

  • місце проживання;
  • лікарську справу;
  • фінансову підтримку;
  • роботу, що має офіційний характер;
  • Навчання дітей, які не досягли повнолітнього віку.

Зараз громадяни України з тимчасовим захистом і підтвердженням місця проживання від Служби імміграції та натуралізації (IND) можуть перебувати в Нідерландах принаймні до 4 березня 2025 року.

Починаючи з 4 березня 2024 року, Нідерланди припинили надавати захист для близько 2 540 іноземців, які перебували в Україні на правах тимчасового проживання до початку війни. Ці особи не мали українського громадянства. Уряд країни закликає їх звернутися за притулком або покинути країну.

Що потрібно знати українцям в Нідерландах / Фото з Unsplash

Оформлення захисту - це процес, який забезпечує збереження об'єктів від різних небезпек, а також забезпечує їх безпечне функціонування. Для цього використовуються різноманітні види захисту, включаючи фізичний, технічний, програмний та організаційний заходи. Оформлення захисту є важливим аспектом для забезпечення безпеки об'єктів і має на меті запобігти можливим загрозам та ризикам.

Отримання тимчасового захисту в Нідерландах складається з двох етапів реєстрації.

  1. Реєстрація у муніципалітеті та отримання ідентифікаційного номера (BSN).
  2. Зареєструватися в міграційній службі та отримати документ, що підтверджує отримання статусу тимчасового захисту.

Після прибуття важливо отримати місцевий ідентифікаційний номер (BSN) у муніципалітеті регіону, де планує проживати особа. Для отримання підтвердження статусу тимчасового захисту необхідно звернутися до міграційної служби. Попередній запис можна зробити на веб-сайті за вказаним посиланням. Необхідно мати з собою паспорт громадянина України.

Після заповнення спеціальної форми та проведення реєстрації представник служби повинен вклеїти у закордонний паспорт спеціальну наліпку. Ця наліпка підтверджує, що українцю дозволено жити та працювати на території Нідерландів. У випадку відсутності закордонного паспорту в особи видадуть окремий документ замість наклейки.

Важливо відзначити, що подача заявки та отримання наклейки або картки з підтвердженням статусу є безкоштовними.

Як отримати захист в Нідерландах / Зображення з Unsplash

Умови проживання українців в Нідерландах

Раніше українців, які приїжджали до Нідерландів, безкоштовно розселяли до тимчасового житла по всій країні: як у малих, так і великих містах. Вибір міста та місця розміщення був неможливим самостійно - цим займалися спеціалізовані центри.

Проте 27 лютого 2024 року в Нідерландах закрили всі центри для переміщених осіб, що означає, що переселенці з України тепер мусять знаходити житло самостійно. Орендувати його не так просто, оскільки для цього потрібно мати стабільний дохід. Тим часом влада робить все можливе, щоб забезпечити житлом найбільш вразливі верстви населення.

Замість відвідування Парижа, Венеції та Берліна: які міста ЄС є прекрасною альтернативою для туристів у 2024 році.

Також існує ще один, менш популярний варіант проживання - заселитися в сім'ю, яка приймає переселенців.

Фінансова допомога - це грошова підтримка, яка надається для вирішення фінансових проблем або забезпечення фінансових потреб особі, сім'ї або організації.

Українці, що проживають в Нідерландах, можуть отримати фінансову підтримку у розмірі приблизно 300 євро на місяць. Ця сума розподіляється на дві частини:

  • 242 євро – ціна за харчування;
  • 60 євро на покупки одягу та інших особистих потреб.

Виплати припиняються у випадку, коли особа знайшла роботу або переїжджає з житла, наданого муніципалітетом.

Люди, які живуть в голландських сім'ях, будуть отримувати додаткові 80,9 євро, щоб відшкодувати витрати тих, хто їх приймає.

Також українці, які працюють на найманій основі в Нідерландах, мають право на отримання виплат для своїх дітей до 18 років.

Фінансова підтримка для українців у Нідерландах / Зображення з Unsplash

Корисні ресурси для українців у Нідерландах

  • Для отримання найточнішої інформації щодо реєстрації, Нідерландська служба імміграції (IND) рекомендує громадянам України відстежувати оновлення на їх офіційному сайті.
  • Також корисним буде ресурс RefugeeHelp, де зібрана вся необхідна інформація про умови проживання, медичні послуги, працевлаштування, освіту та матеріальну допомогу для українців в Нідерландах.