Під час засідання уряду Денис Шмигаль наголосив, що для залучення українців назад до країни необхідно створити сприятливі умови для проживання, розвитку особистості та загалом покращення безпеки.
Також ознайомтеся з можливістю затримки пенсій і зарплат: Шмигаль висловив ймовірність.
Способи дій уряду
Міністр пояснив, що для українців створюються умови завдяки конкретним програмам у межах країни.
Не про адміністративні заходи йдеться, а виключно про стимули. Більше безпеки, більше умов для життя, більше можливостей самореалізації. Програми, такі як "єВідновлення", "єОселя", гранти і доступні кредити для старту власного бізнесу, працюють всередині країни. - підкреслив він.
Шмигаль повідомив, що уряд виділив з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії суму 9,3 мільярда гривень для областей Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської і Чернігівської областей.
Зараз ці кошти будуть витрачені на ремонт житлових будинків, шкіл, лікарень, а також об'єктів критичної інфраструктури.
Дмитро Кулеба закликав українців, які перебувають за кордоном, повертатися до України.
Раніше глава Міністерства закордонних справ закликав всіх українців, які виїхали з країни з початку повномасштабного вторгнення, розглянути можливість повернення додому. У той же час він підкреслив, що Україна поважає індивідуальний вибір кожної людини.
За оцінками, з моменту початку повномасштабної агресії Росії проти України, з країни виїхали 6 мільйонів людей. Більшість з них направились до країн Європейського Союзу.
Україна та Європейський союз обговорюють питання повернення біженців.
- Згідно з інформацією видання Politico, два дипломата ЄС повідомили, що Україна веде діалог з представниками Європейського Союзу щодо повернення громадян, які перебувають під тимчасовим захистом до закінчення терміну дії директиви у березні 2025 року.
- Україна поки що не подавала офіційного запиту щодо допомоги у поверненні біженців, але здійснювала певний тиск на посилення майбутніх правил.
- Також обговорювалося, що в разі надання українським біженцям можливості залишитися до завершення війни, Європейська комісія може запропонувати створення нової системи.
- Організація Євростат зазначає у своїх даних, що 18% українських біженців у Європі є чоловіки від 18 до 65 років.