Не робіть цього в Німеччині: як уникнути штрафу за порушення тиші.

  • 11.03.2024 16:02
  • 7 хвилин читання
Не робіть цього в Німеччині: як уникнути штрафу за порушення тиші.

"Тихі години" введено в реакцію на шум і галас, які перешкоджають відпочинку місцевих жителів. Головна мета цих правил - забезпечити спокій жителів у межах житлових районів.

Також рекомендується вивчити рейтинг міст Європи, де люди найбільше задоволені своєю роботою.

Що українці повинні знати про "тиху годину" в Німеччині, кому звертатися у випадку надмірного шуму, і як уникнути штрафів, розповідає міжнародний сервіс переказу коштів TransferGo.

Коли в Німеччині настануть "тихі години"

"Тихі години" визначені у законі про оренду житла та затверджені Федеральним Судом (BGH) у 2003 році. Ці години охоплюють такі дні та час:

  • ночне спокійне время - з 20:00 до 7:00 та режим "нічна тиша" з 22:00 до 6:00;
  • Певні години дня, коли можна відпочити після обіду, це з 13:00 до 15:00.
  • цілий день у вихідні та святкові дні.

Законодавство України чітко визначає, що під час дії режиму тиші заборонено створювати надмірний шум. Невиконання цих правил може призвести до нарахування штрафу.

Коли в Німеччині заборонено робити галас / Фото Unsplash

До речі, в Україні також є заборона на шум після 22:00 години і до 8:00 ранку, але часто громадяни не дотримуються цих правил. У Німеччині ситуація строгіша - порушення заборони призводить до штрафів та інших санкцій.

Які звуки заборонені під час "тихого часу"?

Законодавство України чітко визначає, що під час часу, коли діє режим тиші, заборонено будь-яку гучну діяльність. Зокрема, під заборону підпадає:

  • використання побутової техніки: пральних машин, пилососів та інше;
  • Проведення ремонтних робіт, включаючи виконання свердління та стрижку газонів;
  • Гра на музичних інструментах: в деяких містах навіть існують часи, коли дозволено грати, не заважаючи спокою сусідів;
  • Звуки, які виробляються домашніми тваринами можуть бути досить вразливими. Наприклад, іноді потрібно надягнути на собаку мордочку на ніч, щоб вона не гавкала.
  • Шумні розваги і вечірки: власні вечірки влаштовувати не заборонено, але важливо не допускати гучності, щоб не турбувати сусідів, особливо коли гості виходять на балкон у пізні години. Тому важливо контролювати гучність голосів, сміху та музики.

Важливо, щоб ці правила діяли не лише в приватних помешканнях, але і на вулицях міст для забезпечення спокою у громадських місцях. Це означає, що до списку заборонених звуків також входять зовнішні будівельні роботи та шум гучної нічної автомагістралі.

Згідно з правилами, будівельні роботи повинні починатися після 6-7 годин ранку і закінчуватися до 22:00. Гучні роботи заборонені у період "тихої години" з 13:00 до 15:00, і будуючим може бути накладено значні штрафи за порушення цих вимог.

Цікаво подорожувати Ірландією, Нідерландами та Австрією: які найцікавіші місця Європи варто відвідати цієї весни.

У магазинах закон про тишу також поширюється. Тобто, вони не можуть вивантажувати товари до 7 години ранку, якщо вони знаходяться біля житлових будинків.

Які санкції передбачені за порушення спокою?

В Німеччині діє закон про нічну тишу, який суворо контролюється. Порушення цих правил може бути кваліфіковане як адміністративне правопорушення і призвести до штрафів та інших юридичних наслідків.

Орендарі житла повинні бути особливо уважні, оскільки орендодавець має право збільшити орендну плату або навіть розірвати договір оренди у разі порушення режиму тиші.

За деякі гучні звуки можуть накладати великі штрафи. Наприклад, за використання газонокосарок (що генерують шум від 78 до 96 децибелів), або проведення гучних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках (свердління або стукіт молотка) після 22:00 можна отримати штраф до 5 000 євро.

На роботи на будівництві в "тихі" години можна отримати штраф / Фото Unsplash.

Ознайомитися з "правилами тиші", що діють у певному регіоні, можна у міській раді. Також відповідну інформацію надасть власник квартири або рієлтор. При укладанні договору оренди мешканцям видають пам'ятку, де можна знайти інформацію про основні обмеження.

Як діяти, якщо сусіди порушують спокій?

Дуже часто правила порушують не лише туристи чи переселенці, які тільки прийшли до країни, але й місцеві мешканці. Тому, що робити, якщо за вікном ніч, а сусіди продовжують гучну вечірку або ремонтні роботи?

  1. Можна спробувати поспілкуватися зі сусідами. Можливо, вони не розуміють, що приносять незручності. Часто цього можна досягти за допомогою анонімного запису.
  2. Якщо ви не змогли домовитися, варто повідомити про порушення орендодавця.
  3. Якщо порушення тривають, треба звернутися у поліцію. Також можна звернутися за консультацією до юриста щодо подальших дій.

Також слід звернути увагу на те, що сусіди можуть попередити про домашню вечірку або пізні ремонтні роботи. Часто оголошення з такою інформацією розміщують в коридорі, де вказують номер мобільного телефону для швидкого повідомлення про будь-який дискомфорт.

До речі, уряд Німеччини запровадив спрощену процедуру працевлаштування, а також оголосив кілька змін щодо соціальної допомоги. Про найважливіші нововведення на 2024 рік можна дізнатися за посиланням.