Журналістка Сара Аллард призналася, що завжди плаче під час польоту. Це не залежить від її емоційного стану або від фільму чи книги, обраних для проведення часу у літаку.
Це може бути пояснено з раціональної точки зору.
Психолог Джо Перкінс відзначила, що плач є як фізіологічним, так і психологічним процесом. Перед польотом, який для багатьох є травматичним досвідом, люди відчувають стрес.
Перші ознаки стресу можуть виявитися вже за кілька днів до вильоту. Це може бути пов'язано з плануванням та підготовкою до подорожі. Ці тривоги можуть призвести до різних фізичних змін, таких як проблеми зі сном та зміни апетиту.
У день польоту психологічний та фізичний стан людини ще погіршується. Проте, коли вона нарешті сідає у літак, організм розслабляється, і можуть сплисти сльози полегшення або втоми.
Деякі людей подорожі змушують нервувати, але гіпоксія є основною відмінністю авіаперельотів з фізіологічного точки зору. Нижчий, ніж зазвичай, тиск повітря призводить до легкої гіпоксії мозку (низький рівень кисню). Це впливає на нашу свідомість і позбавляє нас можливості регулювати емоції та стримувати стрес, – зауважила нейробіологиня Тара Свар.
Крім цього, також відбуваються інші фізіологічні зміни через перепади тиску. Зокрема, йдеться про органи слуху.