Найнебезпечніші за напади акул: чому туристи все ще ризикують життями, роблячи небезпечні саморобні фотографії.

  • 19.01.2024 08:33
  • 4 хвилини читання
Найнебезпечніші за напади акул: чому туристи все ще ризикують життями, роблячи небезпечні саморобні фотографії.

Заборони на фотографування себе самого, або селфі, стають все більш поширеними у багатьох туристичних місцях. Іноді такі обмеження можуть навіть врятувати людські життя. Зовсім недавно, через спробу зробити фото, гондола з туристами перекинулася в одному з каналів Венеції. Люди опинилися у холодній воді, але, на щастя, ніхто не постраждав. Але такі неприємності можна уникнути.

Греція планує ввести кліматичний податок для відвідувачів у 2024 році. Докладні відомості будуть надані.

Сумнівна статистика

У Journal of Travel Medicine навіть зібралося спеціальне дослідження, присвячене випадкам смерті внаслідок селфі. За останні 13 років таких випадків було 379. Із цієї кількості, трагічну останню фотографію зробили 140 загиблих під час їхньої відпустки. Що стосується акул, то за той самий період менша кількість - 90 людей - загинули від контакту з ними.

На пошуки ідеальних фотографій для соцмереж часто підштовхує туристів до нерозумних ризиків. Заради захоплюючого знімку люди можуть нехтувати попередженнями і відвідувати небезпечні місця. Іноді трапляються трагічні події: падіння з утесів, зіткнення з поїздами або автомобілями, та навіть загибель від нападу диких тварин.

Середня вікова категорія жертв смертельних селфі становить 24,4 року. Жінки найчастіше отримували смертельні травми при падінні з висоти, тоді як чоловіки гинули під час ризикованих фото на дорогах. Найбільші кількості смертей, пов'язаних з селфі, були зафіксовані в країнах, таких як Індія, Сполучені Штати Америки та Росія.

У Індії мандрівники часто віддають перевагу ризику фотографування з рухомим потягом / Фото Unsplash.

Незаслужений ризик

У грудні молода жінка, яка мала 24 роки, нещасно загинула, намагаючись зробити селфі на вершині форту Прабалгад в Індії. Вона випала у прірву з висоти 60 метрів.

Один із відвідувачів "Тур де Франс" у 2023 році намагався зробити фотографію з велогонщиком і викликав надзвичайно небезпечну ситуацію. Він ненавмисно доторкнувся до керма учасника гонки, що призвело до втрати контролю, а наслідком стало зіткнення 20 велосипедистів під час змагання.

Де було встановлено заборону на здійснення небезпечних селфі?

У італійському Портофіно минулого року ввели тимчасове обмеження на фотографування собою (селфі) в деяких районах міста. Таким чином намагалися уникнути скоплення людей на вузьких вулицях. Оскільки туристи постійно перешкоджали руху транспорту у своїй спробі зробити фото. У іспанській Памплоні також заборонено робити селфі під час щорічних бігів з биками.

Традиційні біги з биками у іспанському місті Памплоні зображені на фото, що викладене на Pixabay.

Після серії нещасних подій, що сталися через фотографування туристів, уряд Мумбаї вирішив заборонити селфі в деяких районах міста, зокрема на певних пляжах, біля туристичних пам'яток та під час проведення фестивалів.

У Нью-Йорку заборонено фотографуватися з дикими кішками без фізичного перешкодження між людиною і твариною. Також відвідувачів озера Тахо просять не робити селфі з ведмедями, оскільки це небезпечно повертатися до них спиною.

У деяких регіонах світу було встановлено попереджувальні знаки, обмежено доступ до небезпечних територій та проведено інформаційну роботу щодо ризиків, пов'язаних з селфі. Проте, на даному етапі ці заходи ще не призвели до повного вирішення цієї проблеми.