Питання про особливий статус українців у ЄС будуть обговорюватися під час неофіційної зустрічі міністрів юстиції та внутрішніх справ.
Також ознайомтесь із серйозними змінами, що вступають в силу з 1 лютого: які оновлені умови очікують на громадян України в Ірландії.
Статус українських біженців обговорюється в ЄС.
Європейський Союз створив статус тимчасового захисту спеціально для українців, які покинули Україну через російську війну. Цей статус був офіційно продовжений Радою ЄС до березня 2025 року. Представники європейських урядів планують обговорити альтернативні варіанти статусу, які можуть бути надані біженцям у майбутньому.
Повідомлення речника Єврокомісії Еріка Мамера говорить про план міністрів з обговорення пакту щодо міграції та притулку, а також альтернативного механізму тимчасового захисту для осіб, які шукають порятунку від російського вторгнення в Україну.
Непротокольне зустріч міністрів триватиме два дні - у четвер та п'ятницю. Європейську комісію на ній представляє єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон.
Тимчасовий захист українців, які перебувають на території Євросоюзу, не є питанням, над яким Україна співпрацює з ЄС. Про це повідомила Ольга Стефанішина, віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Інформацію надано агентством Інтерфакс.
Ольга Стефанішина наголосила, що Україна не має прямої позиції про повернення українців назад і скорочення будь-якої допомоги для них.
Голова МВС Фінляндії Марі Рантанен висловила свою думку на прес-конференції щодо стимулювання українців до повернення на батьківщину.
Якби я була українським посадовцем - звісно, я закликала б людей повертатися, коли війна закінчиться. Але до того часу, Європа і зокрема Фінляндія мають надавати українцям стільки допомоги, скільки буде потрібно, - заявила вона.
У Польщі скоротиться допомога для переселенців.
Польща продовжить надання допомоги українцям ще протягом півроку. Проте, восени на них очікується ряд змін. Деталі ще обговорюються, проте виданню Rzeczpospolita вдалося дізнатися, які можливі сценарії розглядають.
Українці матимуть можливість перебувати у Польщі за такими ж умовами, як і громадяни ЄС, до вересня 2024 року. Однак після цього польський уряд планує обмежити деяку підтримку для біженців.
Розглядається посилений контроль щодо виїзду з території Польщі. Наприклад, якщо українці, які перебувають тимчасово під захистом, їдуть додому на святкування або у відпустку, вони можуть втратити свій статус. З вересня 2024 року також можна зменшити виплати на дітей українським громадянам.