Міністерство освіти, науки та спорту Литви виступило з ініціативою внести зміни до постанови уряду, щоб встановити, що "іноземцям, яким надано тимчасовий захист в Литовській Республіці, не буде обов'язковим мати володіння державною мовою протягом трьох років з моменту надання тимчасового захисту". Поточною здійснюваною практикою є дворічний термін.
В Департаменті з питань національних меншин заявили, що повністю підтримують пропозицію міністерства і вважають її справедливою.
Спочатку, необхідно зрозуміти, що ситуація цих осіб є унікальною. Вони були змушені втікати від воєнних дій та покинути свої домівки. Це становило великий психологічний стрес, тому цим людям потрібен більший проміжок часу для пристосування до життя в Литві. Цю інформацію стверджується в повідомленні.
Як українці адаптуються у суспільстві Литви
Литва підкреслює, що українці виявляють великий інтерес до культури та історії Литви та зусилями намагаються інтегруватися у життя країни. Крім того, українці активно навчаються литовської мови. Однак, в той же час, країна наразі не може задовольнити запити всіх охочих пройти мовні курси.
Багато досліджень підтверджують, що литовці намагаються допомогти українцям, які приїздять до Литви, щоб уникнути російської агресії. Тому пропозиція відкласти термін вивчення мови буде справедливою для обох сторін.