Болгарія, разом зі своїми європейськими партнерами, підтверджує свою готовність надавати безпечне притулок для тих, хто шукає прихисток від триваючих конфліктів. У зв'язку з цим було прийняте рішення про подовження тимчасового захисту для українських громадян.
Також ознайомтесь із серйозними змінами, що вступають в силу з 1 лютого: які оновлені умови очікують українців, що перебувають в Ірландії.
Українським громадянам було продовжено тимчасовий захист в Болгарії.
Згідно з рішенням Єврокомісії, Рада міністрів оголосила про подовження часового захисту українських переселенців, які перебувають на території Болгарії.
Відповідно до повідомлення, з 4 березня 2024 року набуде чинності продовження, яке розраховане на рік і відображає постійне бажання підтримувати біженців, які шукають порятунку від конфлікту в Україні.
Зазначається, що рішення прийняли у зв'язку з директивою Єврокомісії щодо продовження терміну дії Директиви про тимчасовий захист. Це підкреслює важливість колективних зусиль у вирішенні гуманітарних проблем, що виникають у зв'язку з кризою.
Тимчасовий захист для українців поки що не продовжено в Польщі.
На даний момент Польща відмовилася продовжувати тимчасовий захист для біженців з України. Українці можуть залишатися в країні на основі Спеціального закону до 24 березня 2024 року.
У Польщі, урядом було оголошено, що термін дії довідок про користування тимчасовим захистом буде продовжено до 4 березня 2025 року. Проте, це рішення не стосується українців. Щоб дізнатися чому - продовжуйте читати.
Статус українських біженців обговорюється в ЄС.
У майбутньому, міністри з країн Європейського Союзу мають намір обговорити альтернативи тимчасовому захисту українських біженців. Під час неофіційної зустрічі міністрів юстиції та внутрішніх справ, буде розглянуто питання можливості надання спеціального статусу українцям в ЄС.
Європейський союз створив спеціальний статус тимчасового захисту для українців, які покинули Україну через російську війну. Цей статус був офіційно продовжений Радою ЄС до березня 2025 року. Європейські урядовці планують обговорити альтернативні варіанти статусу, який можуть отримати переселенці у майбутньому.