Якщо ви не маєте права на тимчасовий захист, як залишитися у Чехії в цій ситуації.

  • 04.06.2024 14:30
  • 3 хвилини читання
Якщо ви не маєте права на тимчасовий захист, як залишитися у Чехії в цій ситуації.

Як залишитися в Чехії, якщо немає права на захист?

Українці, які не мають права на тимчасовий захист у Чеській Республіці і не можуть повернутися в Україну або іншу країну, тепер можуть отримати візу толерантності.

Також читайте: як українцям отримати допомогу з орендою в Чехії – найбільший виклик.

Цей тип візи дозволяє перебувати на території Чехії понад 90 днів і є особливо вигідним для осіб, які не відповідають вимогам для отримання захисту за довгостроковою візою в іншій країні Європейського Союзу.

За інформацією чеського МВС, візу толерантності можна отримати в офісі OAMP (Департамент надання притулку і міграційної політики МВС Чехії). Документи потрібно подавати особисто. Разом з заявою необхідно представити:

  • анкету, яка була заповнена заздалегідь;
  • документ, що підтверджує наявність житла: письмове підтвердження або договір оренди;
  • Гербову марку на суму 300 крон можна купити тільки у відділеннях Чеської пошти за умови подання заявки.
  • зображення розміру паспортної фотографії (45х35 міліметрів);
  • паспорт для виїзду за кордон (якщо є)
  • документи, що підтверджують наявність перешкоди, яка не дозволяє виїхати з території Чеської Республіки. Цей документ можна замінити афідевітом (свідченням під присягою) – наприклад, написати, що причиною є російське вторгнення в Україну.

Законний термін на вирішення заяви становить 30 днів. Результат рішення буде надіслано особі поштою. Якщо особа не виконає жодну з вищезазначених вимог або не сплатить адміністративний збір, то запит буде вважатися неприйнятим і буде повернений.

У чому відмінність між такою візою та тимчасовим захистом?

Віза толерантності і тимчасовий захист - різні поняття. Таким чином, особи, які отримали візу толерантності, не мають права на державне медичне страхування, не можуть подавати заявку на гуманітарну допомогу та не можуть вільно працювати (необхідно отримати дозвіл на працю).

Як повідомляється на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ, віза з метою толерантності, видана у зв'язку з озброєним конфліктом в Україні, залишає свою дійсність при виїзді з території Чехії.

Крім того, Чехія встановила нові правила щодо надання гуманітарного притулку, які набудуть чинності з 1 вересня 2024 року.