Формуляр для подачі заявки тепер доступний українською мовою. Дізнайтеся більше про умови, за яких можна подати заявку на отримання коштів.
Продовжено тимчасовий захист для біженців з України Ще однією країною.
Екстрена невідкладна допомога - це негайна допомога, яка надається в ситуаціях, коли ставиться під загрозу життя або здоров'я людини. Це можуть бути такі випадки, як серцевий напад, отруєння, травма або обмороження. У таких ситуаціях важливо швидко і правильно діяти, зателефонувати на номер екстреної служби, надати першу допомогу, доки медичний персонал не надійде на місце події. Необхідно мати знання і вміння надавати першу допомогу, щоб врятувати життя і запобігти подальшим ускладненням стану постраждалої особи.
Ця фінансова допомога надається лише один раз і призначена для подолання неочікуваних ситуацій, коли є пряма загроза втрати житла.
Заяву для отримання невідкладної виплати можна подати у місцевому відділенні "уряду праці" за місцем проживання або через онлайн-сервіс, за допомогою ідентифікаційного номера громадянина, наданого, наприклад, банківським ID.
Важливо, що допомогу не виплачують негайно після подання особою заявки, але спочатку проводиться перевірка, а лише потім здійснюється виплата коштів.
Невідкладна допомога не призначена для покриття регулярних передбачуваних витрат, а лише для допомоги в раптових ситуаціях, пов'язаних з можливістю втрати житла. Для отримання цієї допомоги, особа повинна подати заяву і представити необхідні документи, зокрема виписки про доходи як в Чехії, так і в Україні.
Після подання заяви здійснюється перевірка та оцінка ситуації, і можлива виплата невідкладної допомоги, якщо особа вже вичерпала гуманітарну підтримку або визнається вразливою.
Українці, які проживають у Чехії, можуть звернутися для отримання негайної фінансової допомоги в разі виникнення непередбачених обставин, щоб уникнути втрати житла. / Фото Unsplash
При цьому, розмір виплати не є стандартним і залежить від особистої ситуації кожної людини.
Зазначимо, Чехія ухвалила рішучі заходи щодо покращення умов проживання українських біженців, подвоївши виплати на житло з початку 2024 року. Крім того, існують інші зміни, які варто врахувати українцям, які перебувають у цій країні - деталі можна знайти за посиланням. Нові правила стосуються як тих, хто вирішив залишатися в Чехії, так і тих, хто планує повернутися додому найближчим часом.