Навіть зараз Велика Британія продовжує радувати переселенців хорошими новинами. Раніше говорилося, що термін дії віз, виданих українцям у рамках спеціальних програм, закінчується у березні 2025 року. Проте Велика Британія вирішила йти на зустріч і прийняла вагому рішення про продовження терміну дії віз щонайменше до 2026 року.
TransferGo вивчив, що важливо знати українцям, які планують залишатися на території своєї країни.
Як продовжити термін візи?
У МЗС Великої Британії підкреслили, що рішення про подовження віз ухвалено з метою забезпечити українців впевненістю у своєму майбутньому. При будівництві нового життя в іншій країні важливо розуміти свої права та раціонально оцінювати можливості.
Для продовження візи на 18 місяців необхідно подати відповідну заявку за три місяці до закінчення строку чинної візи. Після схвалення заявки українці зможуть перебувати у Великій Британії щонайменше до вересня 2026 року, з усіма тими ж правами, що й раніше. Це включає в себе:
- трудове укладання;
- льги - це особливі умови, які надаються певним категоріям громадян для зменшення податкового тягару або отримання певних пільгових послуг.
- надання медичної допомоги.
Які соціальні програми передбачені для українців у Великій Британії?
Після 24 лютого 2022 року Велика Британія розпочала надавати українцям наступні програми:
- Житло для України;
- Українська сімейна програма.
Згідно з ними, українці отримували візи, які тепер можна продовжувати.
Звернімо увагу, що на 23 лютого 2024 року програма "Будинки для України" залишається актуальною.
Велика Британія прийняла у свої межі тисячі українців.
Програму Ukraine Family Scheme, що дозволяла українцям приїжджати до Великої Британії для зустрічі з родичами, закрито 19 лютого цього року. Рішення викликало різні реакції британських юристів. МЗС Великої Британії пояснило, що цей крок було зроблено для адаптації та покращення візових схем з метою максимальної їх ефективності.
Що важливо знати про програму "Будинки для України"
Програма "Житло для України" є спонсорською і була запущена через складну ситуацію в Україні. Вона не має обмежень щодо кількості українських громадян, які можуть прибути до Великої Британії. Щоб скористатися програмою, необхідно подати заявку і зачекати на спонсора - громадянина або громадянку Великої Британії. Також спонсорами можуть бути уряд Шотландії та уряд Уельсу.
Згідно з умовами Програми Homes for Ukraine, один спонсор може безкоштовно проживати протягом 6-12 місяців та отримувати державну підтримку.
Звернулись за допомогою до Homes for Ukraine, щоб подати заявку, можуть не тільки українці.
- Мешкали в Україні на початок 1 січня 2022 року.
- знаходяться поза межами Великої Британії;
- мають спонсора.
Українці, які прибувають до Великої Британії за цією програмою, мають можливість отримати фінансову підтримку. Це передбачає одноразову виплату у розмірі 200 фунтів стерлінгів (один фунт стерлінгів дорівнює 48,86 гривні). Для отримання цієї суми грошей необхідно звернутися до ради по місцю проживання.
Також громадяни України мають можливість подати заявку на соціальну допомогу - універсальний кредит. Цей вид допомоги можуть отримати українці, які:
- не зайняті роботою;
- У зв'язку з певними об'єктивними причинами, вони не можуть працювати.
- не мають високого рівня доходу.
Немає встановленої суми допомоги. Її рівень залежить від різних факторів, таких як наявність неповнолітніх дітей чи потреба у фінансовій допомозі для оплати оренди житла. Також передбачена допомога на дитину для матерів-переселенок.
Зараз українці можуть скористатися програмою "Житло для України" / Unsplash
Життя в Великій Британії - коротко про основне
Для переселенців з України, які тільки що прибули на територію Великої Британії, передбачено безкоштовний проїзд (перші 48 годин). Цим можна скористатися, щоб дістатися з аеропорту або порту до місця призначення.
Українці мають право проживати на території Великої Британії.
- у благодійника;
- серед близьких або товаришів;
- орендувати житло самостійно.
Для того, щоб почати будувати кар'єру в Україні, необхідно представити роботодавцю підтвердження права на працю. Для цього потрібно мати:
- біометричний паспорт;
- або акаунт у системі Британської служби віз і імміграції (UKVI).
Для отримання посвідки BRP потрібно пред'явити роботодавцю візу в паспорті.
Британці відчувають позитивне ставлення до українців та готові запропонувати їм робочі місця. За статистикою, понад 50% українців, які працюють у Великій Британії, працюють не у своїй спеціальності. Найбільше вакансій доступно в сферах готельного бізнесу, виробництва та будівництва.
Існують робочі місця, де необхідно володіти англійською мовою, але також є можливість знайти вакансії для тих, хто поки не володіє нею. Проте, якщо ви плануєте своє майбутнє у Великій Британії, варто навчатися мові. Багато місцевих освітніх закладів надають українцям можливість безкоштовно навчатися на мовних курсах.
Велика Британія - країна старовинної культури та захопливої архітектури. Українців запрошують відкривати для себе нову країну, відвідуючи безкоштовні музеї та виставки. Особливо багато їх знаходиться в столиці - Лондоні.
У Лондоні є багато безкоштовних музеїв, які дуже популярні серед туристів. Наприклад, у 2023 році Лондон посів друге місце у списку найбільш відвідуваних міст світу, обігнавши лише Стамбул. Протягом року в столицю Великої Британії завітали понад 18 мільйонів туристів.