Франція вимагає відновлення дати запуску нової системи EES. Що відомо про це?

  • 01.04.2024 10:17
  • 3 хвилини читання
Франція вимагає відновлення дати запуску нової системи EES. Що відомо про це?

Початково EES мав бути запроваджений у травні цього року. Проте через деякі труднощі та на прохання Франції вирішили відкласти його запуск до завершення паризьких Олімпійських ігор.

Також можна читати легально і без черг на кордоні: в Україні було запущено онлайн-портал для міжнародних автобусних перевезень.

Дата початку роботи системи EES у Франції була перенесена.

EES - це нова система прикордонного контролю в ЄС, що буде діяти для подорожуючих з третіх країн. Вона буде реєструвати в'їзди та виїзди, а також додаткову інформацію про іноземців, таку як причини заборони на в'їзд, випадки шахрайства з документами та інше.

Спочатку запуск Єдиного європейського небесного простору було перенесено на 6 листопада 2024 року через заплановані Олімпійські ігри в Парижі. Всі країни Європейського Союзу повинні підготувати свої аеропорти до кінця липня цього року, однак Франція не зможе завершити ці роботи влітку.

Представник французьких аеропортів L'Union des Aéroports Français стверджує, що хоча система забезпечить більшу безпеку, в країні не буде достатньо часу для встановлення кіосків, які збирають біометричні дані.

Тому представники аеропортів просять перенести запуск на перший квартал 2025 року. Керівництво також висловило занепокоєння щодо часу очікування. Президент організації Томас Джуін заявив, що існують ризики того, що черги стануть дуже довгими. Він підкреслив, що хаос на кордоні буде посилюватися, і закликав залучити додаткову поліцію.

Зазначимо, наразі немає відповідей від Євросоюзу на це питання.

Британія висловила занепокоєння.

Недавно Спеціальний комітет з європейських справ парламенту Великої Британії висловив занепокоєння щодо Європейської системи в'їзду (EES). Комітет попередив, що впровадження EES може призвести до значних затримок до 14 годин на кордоні між Європейським Союзом і Сполученим Королівством.

Комітет наголосив на потенційному впливі довгих черг на мандрівників та місцеву економіку біля кордону. Відзначено, що скасування штампування паспортів може бути значним кроком, але це може спричинити проблеми для громадян країн, які не є членами ЄС, ускладнюючи загальний досвід подорожей для них.