Важливо, що Франція продовжує підтримувати українців. Зараз можна отримати тимчасовий захист на території країни до березня 2025 року. Інформацію про те, що варто знати українцям, які планують залишатися у Франції, надав міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo.
Франці – країна, яка дружня, але мало популярна серед українців.
З початку 2022 року Франція виявляє активну підтримку українському народу у його боротьбі за свободу. Українці висловлюють подяку уряду цієї країни, але не поспішають переїжджати туди.
Незважаючи на те, що Франція є однією з найпопулярніших країн у світі, кількість зареєстрованих українців там становить лише понад 65 тисяч (не враховуючи неповнолітніх). У межах Європи це є невеликою кількістю. У порівнянні з Чехією та Польщею, де на 1000 громадян країн припадає 25 українців, у Франції цей показник становить 1000 до 1.
Важливо відзначити, що Франція готова приймати переселенців. Проте для українців існують деякі перешкоди. Однією з головних проблем є мовний бар'єр. Крім того, люди скаржаться на складність бюрократичних процедур. Іншими факторами, що стримують, є:
- Відстань між Парижем та Києвом становить понад 2 300 кілометрів, що свідчить про велику віддаленість між ними.
- Недостатній рівень фінансової підтримки, особливо порівняно з сусідньою Німеччиною, виявляється.
Серед проблем правозахисники вказують на те, що Франція не надає достатньої інформаційної підтримки новоприбулим українцям. Це призводить до того, що не всі зрозуміють, як діяти після прибуття. Недостатній рівень базової комунікації залишається проблемою й на 2024 рік.
Правозахисники підкреслюють, що українці, які виїжджали за кордон, стикалися з проблемами у доступі до інформації про процедуру подання заявки на тимчасовий захист, соціальні виплати та програми житлового забезпечення, а також можливості навчання та працевлаштування в Франції.
ЗМІ в Європі визнають, що багато країн ЄС надають підтримку на державному рівні. У Франції також залучають асоціації та місцевих жителів. Соціальні мережі є джерелом багатої інформації.
У Франції знайшли притулок лише понад 60 тисяч українців / Unsplash
Тимчасовий захист у Франції - які привілеї це надає
Особам, які вибрали для себе Францію, дозволено перебувати на території країни принаймні до березня 2025 року за умови тимчасового захисту.
- проживати в межах країни;
- працевлаштуватися на офіційну посаду у Франції;
- Отримувати освіту в навчальних закладах країни.
- просити фінансову підтримку;
- послуги медичного забезпечення.
Для того, щоб отримати тимчасовий захист, потрібно звернутися до:
- адміністрації департаменту;
- Служба "Ласкаво просимо в Україну".
Під час візиту потрібно мати з собою наступне:
- документ, що засвідчує громадянство України - український паспорт.
- Інші документи, які можуть підтвердити статус людини.
Українці, які отримали тимчасовий захист у Франції, можуть отримувати матеріальну допомогу (ADA). Вона буде перераховуватися на картку, яку необхідно оформити вже на території країни.
- Одна людина має право на отримання 6,80 євро на день (290 гривень).
- Двоє людей отримують по 10,20 євро на день (що дорівнює 435 гривням).
Також українці, яким держава не може надати житло, отримують щоденно додаткові 7,40 євро (приблизно 316 гривень). Крім цього, їх підтримують продуктами та засобами особистої гігієни.
Українці відтепер можуть отримати фінансову підтримку у Франції / Unsplash
Якою є ситуація з житлом в Франції?
Під час перших кількох днів у Франції українці можуть залишатися у пункті тимчасового проживання. Потім держава надасть їм житло в залежності від різних факторів, включаючи наявність вільних кімнат чи квартир.
Слід зауважити, що можливо не будуть поселяти в тому населеному пункті, куди прибули українці. Найчастіше безоплатне проживання надають у селах або невеликих містечках.
Також, люди мають право самостійно орендувати помешкання. Однак ціни на житло в Франції постійно зростають. Найбільше грошей доведеться віддати за квартиру у Парижі - одному з найдорожчих міст світу. Аналітики прогнозують, що перед Олімпійськими іграми, які відбудуться у липні - серпні 2024 року, ціни ще більше зростуть.
Вартість нерухомості в Парижі постійно підвищується / Фото: Unsplash
Чи можливо знайти роботу у Франції?
У цей час у Франції є дефіцит кадрів у багатьох галузях. Українців закликають інтегруватися в ринок праці країни та шукати відповідні вакансії. Наприклад, на початку 2024 року було повідомлено, що третина українців, які отримали тимчасовий притулок у Франції, вже знайшли роботу.
У Львові доступні вакансії у наступних галузях:
- Інформаційні технології;
- медична; -> медична файли файли;
- промислова;
- Галузь будівництва.
Крім цього, відбувається активний пошук бухгалтерів, слюсарів, електриків, мулярів та зварювальників.
Існує уява, що во Франції видається неможливим знайти роботу без знання французької мови. Проте, на щастя, це не так. Вакансії пропонуються навіть українцям, які не володіють іноземною мовою. Тим не менше, варто усвідомлювати, що у 99 випадках з 100 доведеться працювати фізично, зокрема у сфері обслуговування.
Для пошуку вакансій рекомендується використовувати такі ресурси:
- Центр зайнятості.
- Виконайте наступне завдання.
- Сервіс Adzuna.
- Скляна двері;
- Дійсно.
Франція ініціює ініціативи щодо стимулювання українців вивчати французьку мову. Наприклад, проводяться безкоштовні курси, які можна поєднувати з роботою.
Франція - символ, культура, пристрасть.
Протягом віків Франція (а особливо його столиця - Париж) залишається палким бажанням для подорожуючих з усіх куточків світу. Париж вважається одним з п'яти найбільш відвідуваних міст у світі та лідирує у рейтингу модних міст.
Символом міста є Ейфелева вежа, яка посіла шосте місце в списку Семи чудес світу. Її сторінку у "Вікіпедії" переглянули 17 316 414 разів. Також у Парижі розташовані Лувр (один з найбільших музеїв у світі) та Нотр-Дам-де-Парі (одне з головних святинь світу).
Крім цього, Париж є місцем сидіння для понад 30 світових брендів, а місцеві тижні моди — одне з провідних подій у році.
Не тільки Париж привабляє туристів до Франції. Кожного року на зимові свята подорожуючі з усього світу їдуть до Страсбургу, який заслужено вважають "Столицею Різдва". Тут, а також у місті Кольмар, що знаходиться поруч, проводяться найкрасивіші ярмарки в Європі.
Страсбург вважають столицею Різдва.
Місто Лілль, столиця Фландрії, здивує туристів з першого погляду своєю привабливістю. Тут поєднані унікальні риси французької та бельгійської культур, і воно виглядає, наче перенеслося з вигаданого світу у реальність.
Любителям відпочинку на фоні неймовірно красивих пейзажів радять відвідати Етрету, а бажаючих насолодитися морським настроєм запрошують до Сен-Тропе на Середземне море.