Фінанси, мова і не тільки: які проблеми виникають у українців у країнах Балтії

  • 26.02.2024 13:16
  • 3 хвилини читання
Фінанси, мова і не тільки: які проблеми виникають у українців у країнах Балтії

Які проблеми турбують українців у країнах Балтії через два роки війни – дивіться докладніше нижче!

Також слід зазначити, що на 10 місяців ще одна країна Європейського Союзу продовжила тимчасовий захист для громадян України.

Які проблеми турбують українців?

75% українських переселенців мають намір повернутися до Вітчизни, коли це буде безпечно. Близько 17% наразі не визначилися.

Результати опитування щодо потреб і намірів українських біженців війни у 2023 році, яке провело представництво Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі (МОМ Литва), свідчать про такі дані. Дослідження українських біженців війни у 2023 році було проведено в країнах Балтії 4 рази.

Загальні висновки в Литві подібні до даних у інших країнах Балтії.

Щодо інтеграції українців, ми бачимо, що в інших країнах Балтії, де також проводяться дослідження, виклики, з якими стикаються біженці, суттєво не відрізняються, – повідомляє голова Міжнародної організації з міграції у Литві Ейтвідас Бінгеліс.

У Литві українців найбільше турбує фінансова стабільність (25% опитаних), у Латвії також це є головною проблемою (38%), а в Естонії основне заняття становить мовний бар'єр (42%).

Звернемо увагу, що у сусідніх країнах українці також зіткнуваються з труднощами, пов'язаними із тривалою орендою житла (у Латвії - 17%; в Естонії - 21%) та проблемами з працевлаштуванням (у Латвії - 31%; в Естонії - 33%).

Українські біженці отримали найбільше допомоги.

За даними організації, види допомоги в країнах Балтії були переважно подібними. Респонденти опитування зазначили, що найбільшу підтримку вони отримали у вигляді продуктів харчування.

З якими складнощами зіштовхуються українці в Латвії / Зображення Unsplash

Крім того, більшість опитаних українців зазначили, що скористались безкоштовним транспортом та фінансовою допомогою.

Згідно з даними організації, все ще існує велика потреба у ліках (19%), засобах особистої гігієни (16%) і одязі (14%).

Варто відзначити, що протягом двох років з початку війни в Україні до Литви прибуло майже 84 000 українців. Згідно даних Євростату, у Литві залишається близько 75 тисяч біженців, у Латвії - приблизно 44 тисячі українців, а в Естонії - майже 36 тисяч осіб з України.